Hooaja parim võistlus andis Talvikule Briti MV etapil teise koha

Jörgen-Matthias Talviku
Jörgen-Matthias Talviku Autor/allikas: SC Sporthomes Husqvarna

Nädalavahetusel toimus Schoolhouse'i krossirajal Briti motokrossi meistrivõistluste eelviimane etapp. MX2 klassis tegi hooaja parima võistluse Jörgen-Matthias Talviku, kes sai etapi kokkuvõttes teise koha. Harri Kullas oli MX1 klassis neljas.

Enne eelviimast etappi MX1 klassis teisel kohal olnud Kullase nädalavahetus ei õnnestunud nii, nagu ta soovinud oleks. Ajasõidus viiendat ringiaega näidanud Kullas oli esimeses võistlussõidus stardi järel kuuendal kohal. Ta tõusis kiirelt viiendaks ja enamuse sõidust püsiski viiendal kohal. Viimasel ringil õnnestus Kullasel Jevgeni Bobrõševist mööduda ja sõidu lõpetas ta neljandana. Esikoha teenis Conrad Mewse, teine oli Josh Gilbert ja kolmas Ivo Monticelli.

Teises sõidus tegi Kullas parema stardi, kuid kohe alguses andis ta mitu kohta ära ja langes viiendaks. Ettepoole tal sõiduga tõusta enam ei õnnestunudki ja finišisse jõudis eestlane samal positsioonil. Taas võtsid kaks esimest kohta Kullase suurimad konkurendid hooaja kokkuvõttes. Mewse'ile kuulus esikoht ja Gilbert oli teine. Kolmandana lõpetas sõidu Bobrõšev.

Etapi kokkuvõttes teenis Kullas 34 punktiga neljanda koha. Esikoht läks 50 punktiga Mewse'ile, teine oli 44 punktiga Gilbert ja kolmas 36 punktiga Bobrõšev. Sarja kokkuvõttes langes Kullas kolmandaks. Teiseks tõusnud Gilbertile kaotab ta kaheksa punktiga. Liidrikohal olevast Mewse'ist lahutab eestlast 33 punkti.

"Midagi oli sõidus puudu. Lähme siit edasi ja loodan uuesti hoo üles leida. Neljas ja viies koht olid hetkel parimad, mida teha suutsin," sõnas Kullas ise.

MX2 klassis tegi oma hooaja parima esituse Jörgen-Matthias Talviku. Ajasõidus oli eestlane viies, esimese võistlussõidu algus tal ebaõnnestus. Avaringi järel langes Talviku kümnendale kohale ning ta pidi kõvast vaeva nägema, et kohti parandada. Iga ringiga hakkas eestlane ettepoole tõusma ja sõidu keskel õnnestus tal korraks juba kolmandale kohale kerkida. Finišisse jõudis ta siiski neljandana, kui temast möödus Mel Pocock. Esikohale tuli Taylor Hammal, teine oli Carlton Husband.

Teises sõidus tegi Talviku tunduvalt parema stardi ja see andis talle võimaluse esimestega kaasa minna. Esimesed paar ringi hoidis Talviku neljandat kohta, siis tegi ta järjest kaks möödasõitu ning tõusis Elliot Banks Browne'i järel teiseks. Talviku püsis liidri tuules kogu sõidu, kuid mööduda ei õnnestunud ja ta lõpetas sõidu teisena. Kolmandana tuli finišisse Hammal.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 40 punktiga teisele kohale. Esikoha sai 45 punktiga Hammal ja kolmanda koha 38 punktiga Pocock. Hooaja alguses vigastuse tõttu kolm etappi vahele jätnud Talviku tõusis üldkokkuvõttes 106 punktiga üheksandale kohale. MX2 klassi liider on 237 punktiga rootslane Isak Gifting. Teisel kohal on 195 punktiga Hammel ja kolmandal kohal 185 punktiga Banks Browne.

Viimane etapp sõidetakse 10. septembril Oxfordi krossirajal.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: