TÜ korvpalliklubi palkas treeneriks esimese lätlasena NBA-s mänginud mehe

Gundars Vetra
Gundars Vetra Autor/allikas: Paula Curkste/LETA

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonda juhendab algaval hooajal peatreenerina lätlane Gundars Vetra.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi korvpalli spordidirektori Janar Taltsi sõnul rääkis Vetra kasuks eelkõige suur kogemustepagas. "Vaatasime lähiregiooni treenereid ja valik langes Gundars Vetrale tänu tema suurtele kogemustele. Endise tipptasemel mängijana ning hiljem erinevates kohtades treenerina on tal kindlasti hulka teadmisi, mida meie mängijatele ja ka klubi treeneritele edasi anda ja selge nägemus, mida peab tegema, et võitev hooaeg teha. Olime temaga kohe esimesest kohtumisest samal leheküljel ja meie nägemused kattusid. Ta tundub olevat õige valik ja ta peaks meie klubisüsteemi hästi sobima," sõnas Talts.

Vetra tahab meeskonnaga saavutada seatud eesmärgid. "Mul on hea meel olla osa sellisest suurest ja traditsioonidega klubist ning teha tööd linnas, kus korvpall on nii armastatud. Ma annan endast parima, et meeskond saavutaks oma hooajaks pandud eesmärgid ja et publik jääks meeskonnaga rahule," sõnas Vetra.

Mängijana Euroopa tippu kuulunud ja esimese lätlasena NBA-s pallinud Vetra on juhendanud meeste võistkondi nii Lätis kui Venemaal ning tipptasemel naiste võistkondi Venemaal ja Poolas. Vetra oli Poola tituleerituima naiskonna Arkadia Gdynia peatreener aastatel 2017-21 ning pärast seda juhendas ta Läti naiste koondist, kes mängis ka suvistel Euroopa meistrivõistlustel.

Tartu Ülikoolil on algavaks hooajaks mängijatest lepingud Rain Veidemani, Robin Kivi, Aleksander Tassa, Kaspar Kuusmaa ning Erki Urvikuga.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: