Äike segas Pärnus peetavat EM-i, eestlased jätkavad hästi

Markus Varjun
Markus Varjun Autor/allikas: Joosep Martinson

Teist päeva järjest sekkus äike Pärnu Bay Golf Linksis toimuvate golfi meeste individuaalsete Euroopa meistrivõistluste korraldusse ning neljapäeval venis katkestus nii pikaks, et viimased mängijad said alles napilt enne kella 20 rajale.

Mäng lõpetati alles mõned minutid pärast kella 22.30 ning nii jäi osadel mängijatel hommikuks veel kuni kuus rada mängida. Katkestatud ring lõpetatakse reede hommikul ning kolmas ring saab alguse kl 9.30. Starditakse hommikupoole kahelt tiilt ning päeva teises pooles stardivad parimad mängijad samuti kahelt tiilt.

Teise päeva hommikupoole olid Eesti koondislastest rajal viis mängijat ning kolm jõudsid neist enne äikesekatkestust ka lõpetada. Kõrgeimat positsiooni hoidis pikalt Kevin Christopher Jegers, kes mängis 69 lööki (-3) ning kahe päeva tulem -10 annab hetkel jagatud 21. positsiooni. Markus Varjun sai kirja 68 lööki (-4) ja on Jegersist kahe päeva kokkuvõttes vaid ühe löögi kaugusel, hetkeseisuga jagatud 29. kohal.

Teise ringi jõudis enne pausi lõpetada ka Mattias Varjun, kes mängis 70 lööki ja temal kokku -5, mis annab 71. koha jagamise. Tema päeva jäi kaunistama kümnendal rajal ca 100 meetri pealt sisse löödud eagle'i vääriline löök.

Nii Ralf Johan Kivi kui ka Carl Hellat pidid katkestama ning Kivi lõpptulemus 75 (kokku par) ja Hellatil 76 (kokku +5). Alles kl 19.14 pääses rajale Richard Teder, kes mängis pimeda saabumiseni. 14 rada jõuti ära mängida ning selleks ajaks sai Teder kirja -6 ehk kahe päeva kokkuvõttes -12 annab hetkeseisuga jooksvas tabelis 10. koha jagamise.

Kahe päeva kokkuvõttes juhivad enne reede hommikut hispaanlane Jose Luis Ballester Barrio ja Walesi koondislane James Ashfield.

Barrio lisas kolmapäevasele rajarekordi (62) kordamisele neljapäeval 66 lööki ning Ashfield on mõlemal päeval kirja saanud 64.

Teisel kohal on ühe löögi kaugusel liidritest Portugali esindaja Daniel Rodrigues ja norralane Michael Alexander Mjaseeth. Viimase 66 lööki neljapäeval sisaldas ka hole-in-one'i väärilist sooritust 17. rajal. Viiendat korda sel turniiril kordas rajarekordit inglane James Claridge, kes kolmapäeval oli välja mänginud vaid par'i.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: