Eesti jetisportlased alustasid EM-sarja edukalt

Arti Mölter
Arti Mölter Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Ungarit tabanud meeletus kuumalaines sõideti jetispordi Euroopa meistrivõistluste esimene etapp mille raames selgitati välja ka SKI Junior GP3 klasside maailmameistrid ja Runabout Junior GP4 klassi Euroopa meister. Eesti sportlasi oli Euroopa paremikuga mõõtu võtma läinud lausa 12.

SKI Junior GP3.3 klassis oli tiitlit kaitsmas Ander-Hubert Lauri ja oma MM-debüüti tegemas Marten Tiik. Ajasõidu võitis üllataja Dorijan Jakopanec Horvaatiast, kes edestas ungarlast Lajos Komonyit ja ajasõidus kolmandaks tulnud Laurit pea kolme sekundiga. Tiik oli ajasõidus viies.

Esimeses stardis sai parima lähte Jakopanec, kelle kannul kohe Lauri. Sõidu lõpuks ei õnnestunud horvaadist mööduda ja samas järjekorras ka lõpetati.
Tiik sõitis välja tubli neljanda koha ja ajasõidus head aega näidanud Komonyi oli alles kuues. Teises sõidus lõpetas esimesena Jakopanec, teine oli Lauri ja kolmandana lõpetas Komonyi. Tiik oli teises sõidus kuues. Viimases kolmandas sõidus sai Lauri hea stardi ja pidas maha kõva võistluse Jakopaneciga kus võttis sõiduvõidu. Kolmas oli ungarlane Zeko Puskas. 

Kolme sõidu kokkuvõttes saavutas maailmameistritiitli Dorijan Jakopanec, hõbemedal kuulus Ander-Hubert Laurile ja pronksile tuli stabiilse sõiduga Frederik Frandsen Taanist. Marten Tiik lõpetas kuuendal kohal.

Runabout Junior GP4 klassis võisteldi Euroopa meistritiitli eest. Eesti noortest olid stardis Arti Mölter, Karl Kesküla ja Katarina Sepp. Ajasõidus sai parima aja Mölter kellele järgnesid ukrainlane Volodymyr Kaliuzhnyi ja Kesküla. Sepp oli ajasõidus kuues. Esimene sõidu võitis Kaliuzhnyi, teine oli poolakas Igor Tycel ja kolmas Mölter. Sepp ja Kesküla lõpetasid neljandal ja viiendal positsioonil. Teine sõit positsioonid vahetuseid - esikoha võttis Tycel, Mölter oli teine ja Kaliuzhnyi kolmas. Kesküla sõitis ennast neljandaks ja Sepp oli kuues. Viimases kolmandas sõidus õnnestus Mölteril start ja võttis sõidust võidu.

Esimest korda ajaloos olid EM-i esikolmikul võrdsed punktid ja EM-tiitel läks viimase sõidu paremusjärjestuse alusel. Euroopa meistriks kuulutati Arti Mölter, hõbedale tuli Volodymyr Kaliuzhnyi ja pronksi saavutas Igor Tycel. Karl Kesküla saavutas neljanda koha ja Katarina Sepp oli kokkuvõttes viies.

Täiskasvanute klassides saavutasid meie sõitjad kokku EM-etapil kuus poodiumikohta. SKI GP1 klassis sõitis ennast kolmandale kohale Marlon Tiik. Tiik sõitis ennast kolmandaks ka klassis SKI GP2. Runabout GP1 ja GP2 klassis startinud Mattias Siimann tõi mõlemast klassist koju etapi teise koha. SKI Ladies GP1 klassis võttis Jasmiin Üpraus etapilt teise koha. Runabout Ladies GP4 klassis sõitis Annemarie Randla välja etapi kokkuvõttes teise koha. 

Euroopa meistrivõistluste teine etapp ja Runabout Junior GP4 MM toimub juuli esimesel nädalavahetusel Leedus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: