Laskurliidu presidendiks valiti brigaadikindral Vahur Karus

Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus
Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Laskurliit teatas neljapäeval, et alaliit valis üldkoosolekul uueks presidendiks Kaitseväe Akadeemia ülema brigaadikindral Vahur Karuse.

Eesti Laskurliit teatas, et üldkoosolekul valiti juhatuse liikmeteks senine president Riho Ühtegi, Andres Hunt, Toomas Luman, Kristiina Kivari, Daimar Liiv, Marianne Tavits, Silver Mäe ja Margus Purlau.

Brigaadikindral Karus on tunnustatud rahvusvahelistes sõjalistes missioonides osalenu medaliga, maaväe ohvitseri kuldristiga, Scoutspataljoni teenetemärgiga, kaitseväe teenetemärgiga ning kaitseväe teeneteristiga riigikaitseliste teenete eest. Kaitseväe teenistuses on Karuse olnud alates 1993. aastast.

Karus on sõjaväelise hariduse omandanud Rootsis ja Ameerika Ühendriikides, teeninud Scoutspataljoni ülemana, kaitseväe juhataja sõjalise nõunikuna ning kaitseministeeriumi riigikaitse planeerimise osakonna juhataja asetäitjana. Enne Kaitseväe Akadeemia ülem-rektori ametikohale asumist 2021. aastal oli brigaadikindral Karus 1. jalaväebrigaadi ülem. Aastatel 2002-2003 osales ta välismissioonil Kosovos ning 2006-2007 Eesti kontingendi ülemana Afganistanis.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: