Rahvusvaheline uisuliit agressorriikide sportlasi võistlustele ei luba

Ukraina paar Oleksandra Nazarova - Maksim Nikitin Pekingi olümpiamängudel
Ukraina paar Oleksandra Nazarova - Maksim Nikitin Pekingi olümpiamängudel Autor/allikas: SCANPIX/AP

Rahvusvaheline uisuliit (ISU) teatas pühapäeval, et Venemaa ja Valgevene sportlastele eelmise aasta märtsis kehtestatud võistluskeeld jääb püsima.

ISU juhatus arutas viimastel päevadel Venemaa ja Valgevene sportlaste võistlusareenile lubamist, kuid otsustas, et agressorriikide sportlastele määratud võistluskeeld jätkub.

"ISU juhatus jätkab Ukraina olukorra jälgimist ning hindab selle mõju alaliidu tegevusele ning olümpialiikumise otsustele ja elluviimisele," teatas alaliit pühapäeval. "ISU mõistab jätkuvalt Venemaa sissetungi kõige karmimalt hukka."

Märtsi lõpus avaldas rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) nimekirja soovitusi, milles kutsuti üles rahvusvahelisi alaliitusid ja võistluste korraldajaid lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel neutraalsete üksiksportlastena osaleda. Siiski oli soovitustes märgitud, et võistlustel ei tohi osaleda sportlased, kes on seotud Venemaa sõjaväe või muude riiklike julgeolekuasutustega.

ROK-i soovitused on saanud laialdast kriitikat, kuid nii taekwondo, maadluse, lauatennise kui ka vehklemise rahvusvahelised alaliidud on võtnud vastu otsuse agressorriikide sportlased taas võistlusareenile lubada. Samas on näiteks rahvusvaheline ratsaliit öelnud, et säilitab Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud keelu.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: