3x3 korvpalli MM-il võidutsesid Serbia ning USA

Serbia meeskond ja USA naiskond võidukarikatega
Serbia meeskond ja USA naiskond võidukarikatega Autor/allikas: FIBA

Viinis toimunud 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustel pälvis naiste arvestuses esikoha USA naiskond ning meeste arvestuses tuli esikohale Serbia koondis, kes sai finaalis USA-st jagu.

Alagrupis kaotas USA naiskond ühe mängu, kuid alistas järgnenud play-off turniiri avaringis Jaapani 22:17, veerandfinaalis Austria 21:17 ning poolfinaalis Hiina 20:12. Finaalmängus kohtusid ameeriklannad Prantsusmaaga, kes oli enda play-off teekonnal jagu saanud Itaaliast, Kanadast ja Austraaliast.

Finaalis panustasid nii Hailey Van Lith kui Cierra Burdick seitsme punktiga. Prantslannad ei tabanud ühtegi enda 12-st kaugviskest ning USA pälvis finaalis 16:12 võidu, et lunastada enda eelmise MM-i seitsmes koht.

"Uskumatu. Eelmine aasta olime enda esitusega nii pettunud, et ei taha isegi sellest rääkida. Ma olen lihtsalt nii õnnelik, et niimoodi tagasi tulime," ütles Cierra Burdick.

USA koondis mängis hästi ka meeste arvestuses, kus pääsesid alagrupist otse veerandfinaali ning alistasid seal Prantsusmaa 21:19. Poolfinaalis said ameeriklased 21:17 jagu Brasiiliast ning läksid finaali, kus ootas neid samuti otse alagrupist lõputurniirile pääsenud Serbia, kes oli enne alistanud Austria ning Läti meeskonnad.

USA asus finaalmängus kunagise BYU ülikooli tähtmängija ja Milwaukee Bucksi 2011. aasta NBA draft'i kümnenda valiku Jimmer Fredette'i toel juhtima. Ameeriklased saavutasid 19:15 eduseisu, kuid Serbia tabas siis kahel korral kaugelt, et kohtumine viigistada. Fredette ei tabanud potentsiaalset võiduviset, misjärel skoorisid serblased kaks korda, et mäng 21:19 võita.

Võitjate eest oli resultatiivseim Dejan Majstorovic seitsme punktiga, nii Mihailo Vasic kui ka Strahinja Stojacic lisasid kuus punkti. Fredette lõpetas mängu kümne punktiga.

Naiste turniiril pälvis pronksmedali Austraalia, kes alistas tasavägises finaalis Hiina 21:20, meeste turniiril said pronksmedali kaela Läti koondislased, kes alistasid pronksimängus kindlalt Brasiilia 22:12.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: