Kasatkina loovutas kolmandas ringis vaid ühe geimi

{{1685700900000 | amCalendar}}
Darja Kasatkina
Darja Kasatkina Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel jõudis naiste üksikmängus esimesena kaheksandikfinaali neutraalse lipu all mängiv venelanna Darja Kasatkina.

Maailma üheksas reket võitis kolmanda ringi kohtumise vaid 55 minutiga, alistades esimest korda slämmiturniiril nii kaugele jõudnud ameeriklanna Peyton Stearnsi (WTA 69.) 6:0, 6:1.

Kasatkina võitis kaheksa geimi järjest, kuni lõpuks päästis Stearns murdepalli ja hoidis esimest korda servi. Järgmises kahes ameeriklanna servigeimis murdis aga Kasatkina taas ja vormistas võidu esimesel matšpallil.

Stearnsil polnud mängu jooksul ühtegi murdepalli, Kasatkina realiseeris kaheksast murdevõimalusest kuus.

Kaheksandikfinaalis läheb Kasatkina vastamisi emaduspuhkuselt naasmise järel heasse hoogu jõudnud ukrainlanna Elina Svitolinaga (WTA 192.), kes alistas venelanna Anna Blinkova (WTA 56.) 2:6, 6:2, 7:5. Endine maailma kolmas reket Svitolina triumfeeris vahetult enne Prantsusmaa lahtisi WTA turniiril Strasbourgis ja on võitnud seitse mängu järjest.