Jetispordi meistri- ja karikavõistlused said avapaugu Eesti-Soome ühisetapiga

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp Soomes Imatral.
Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp Soomes Imatral. Autor/allikas: Spordiklubi SK Propstars

Kodune jetispordi hooaeg algas Soomes Imatral Eesti-Soome ühisetapiga. Külm ilm ja jahe vesi panid jetisõitjad korralikult proovile. Reedesed vabatreeningud toimusid korralikus vihmasajus ja laupäevaste esimeste startide ajal hakkas taevast sadama korralikku rahet.

Noorteklassides domineerisid eestlased nii istuvates kui püstistes klassides. Runabout Junior GP4 klassis võttis etapivõidu Tartu võidusõitja Arti Mölter, kellel olid teiseks tulnud Karl Keskülaga küll võrdsed punktid, kuid otsustavaks sai viimase sõidu võit, mis kuulus Mölterile. Kolmandaks tuli Katarina Sepp. 

SKI Junior GP klassis näitas head kiirust Ander-Hubert Lauri, kes võitis kindlalt mõlemad sõidud teiseks tulnud Marten Tiigi ees. Kolmanda koha saavutas Soome noor võidusõitja Topi Järvenpää.

Runabout Ladies GP4 klassis käis esimeses sõidus kõva rebimine soomlanna Aada Tileniuse ja Annemarie Randla vahel. Viimastel ringidel suutis Randla oma paremuse maksma panna ja võttis esimesest sõidust maksimumpunktid. Kolmas oli Ester Rosin. Teises sõidus ebaõnnestus Randlal start ja ta suutis võistlejate rivi keskelt ennast kolmandaks sõita. Tilenius sai hea stardi ja vaba vesi aitas tal juhtida sõitu kuni lõpuni. Etapivõit läks Tileniusele, Randlale teine ja Rosinale kolmas koht.

SKI GP3 klassis käis kõva võidusõit soomlase Severi Saloneni ja Ander-Hubert Lauri vahel. Salonen sai esimese sõidu stardis parema lähte ja suutis hoida liidripositsiooni Lauri ees lõpuni. Teises stardis sai Lauri parema lähte ja võttis Saloneni ees koos sõiduvõiduga ka etapivõidu. Salonen tuli etapil teiseks ja soomlane Rami Koivuniemi oli kolmas.

Osavõtjaterohkeimas Runabout GP4 klassis domineerisid Henry Kiisa ja Marek Laanisto. Kiisa võitis kindlalt mõlemad võistlussõidud Laanisto ees. Etapi kolmanda koha nimel käis tihe heitlus soomlaste Severi Saloneni ja Niclas Qvisti vahel. Qvist suutis viimases sõidus Salonenist eespool olla ja sellega kindlustas omale etapi kolmanda koha.

SKI GP4 klassis võttis etapivõidu kahe kindla võiduga Ander-Hubert Lauri. Henry Heininen Soomest võttis etapilt teise koha ja Toni Heiskonen oli kolmas.

Runabout GP1 klassis vahetusi kohad sõitudes rohkem ja esimese sõidu võitnud soomlane Tommi Mendolin oli teises sõidus kolmas, ning esimeses sõidus kolmas olnud Margus Kesküla võttis teisest sõidust teise koha. Esimese sõidu teine mees soomlane Mikko Wikman tuli teises sõidus neljandaks ning teise sõidu võitjaks tuli üllatusmees soomlane Marko Mendolin, kes oli esimese sõidus alles viies. Etapivõit läks Tommi Mendolinile, Kesküla oli teine ja Marko Mendolin saavutas kolmanda koha.

SKI GP2 klassis võttis kindlalt etapivõidu kahe sõiduvõiduga Marlon Tiik ning teise koha saavutas Jerry Olin. Kolmandaks tulnud Toni Heiskonenil ebaõnnestus esimene start, kuid teise sõidu teine koht tagas talle etapi kokkuvõttes kolmanda koha.

Kiireimas püstises klassis SKI GP1 ei andnud Severi Salonen teistele võimalust. Soomlane võitis mõlemad stardid ja teenis etapilt maksimumpunktid. Jasmiin Üpraus kindlustas omale teise ja kolmanda kohaga etapi kokkuvõttes teise koha. Kolmanda koha punktid viis koju Kerto Kase.

Eesti karikavõistluste klassides võttis SKI Hobby GP1 klassis etapivõidu Alari Tovstik, teine oli Ahto Hallikma ja kolmas Marcus Videvik. Karikavõistluste sarja uues klassis - Runabout Beginner GP4 läks võit Soome Jaakko Hatarale, teiseks tuli Raido Notton ja kolmas oli Ellar Kurvits.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: