Janno Kivisild alustas Brasiilias õpinguid FIFA uuel kursusel

Janno Kivisild
Janno Kivisild Autor/allikas: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Brasiilias sai möödunud nädalal alguse FIFA tehnilise ehk sportliku valdkonna juhtimise kursus. 25 väljavalitud osaleja seas alustas õppetööd ka Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) tehniline direktor Janno Kivisild.

FIFA tehnilise juhtimise kursus valmistab osalejaid ette erinevateks katsumusteks ja võimalusteks, millega tehnilised juhid oma alaliitudes kokku puutuvad. Kursuse jooksul on põhiline fookus viiel peamisel valdkonnal: tehniline juhtimine, kõrge sooritusvõime, treenerite haridus, amatöörjalgpall ja juhtimine. Kivisild ja teised väljavalitud tehnilised juhid erinevatest FIFA liikmesriikidest üle maailma kogunesid möödunud nädalal Brasiilia jalgpalliliidu treeningkompleksis Rio de Janeiros, kus toimus 18 kuud vältava kursuse esimene osa. 

Kursuse esimene plokk keskendus organisatsiooni ülesehitusele, kultuurilisele mõistmisele ja strateegilisele visioonile. Nende hulka kuuluvad teemad nagu organisatsiooni mõistmine ja võrdlemine teiste organisatsioonidega, rahvusliku omapära tähtsus ning selge visiooni väljatöötamine.

"Mul on ääretult hea meel, et sain kutse osaleda sellel teekonnal koos 24 tippspetsialistiga üle kogu maailma," rääkis EJLi tehniline direktor Janno Kivisild. "See on väga hea võimalus õppida suurepäraste juhendajate käe all ning vahetada kogemusi kolleegidega, kes esindavad väga erinevaid ja omanäolisi jalgpallikultuure. Kogu õppeprogramm hõlmab kõige olulisemaid teemasid, mida tehnilised direktorid vajavad, et muuta oma igapäevane töö tõhusamaks ja tulemuslikumaks nii lühi- kui ka pikaajaliselt."

Steven Martens, kes vastutab FIFA-s ülemaailmselt jalgpalli arendamise eest, avaldas heameelt, et Kivisild kursusega liitus. "Tehniliste juhtide roll on jalgpalli tuleviku jaoks ülioluline ja meie arvates peaks see saama suuremat tähelepanu. Viimase paari aasta jooksul on FIFA teinud tihedat koostööd alaliitudega, et töötada välja mitmeid programme nagu "Mängija teekond tippu", mille edukas elluviimine sõltub tehnilistest juhtidest. Seetõttu soovime tehnilisi juhte toetada, arendada ja nendega koostööd teha, et läbi selle jalgpalli arendada," selgitas Martens.

FIFA tehniliste juhtide kursus on esimene omataoline kvalifikatsioon. FIFA-s tehniliste juhtide arendamisega tegelev Jamie Houchen ütles, et seni pole olnud ühtset süsteemi, mille põhjal kvalifitseeruda alaliidu tehniliseks juhiks. "Kui liikmesriik soovib palgata tehnilist juhti, pole kandidaatide kvaliteedil ühtset mõõdupuud. Usume, et FIFA tehniliste juhtide kursusest saab ülemaailmselt tunnustatud kvalifikatsioon, mis annab jalgpallimaailma juurde kvaliteetseid juhte," lausus ta.

Pärast kuuepäevast seminari Brasiilias alustavad 25 osalejat individuaalset projekti, milles keskendutakse oma alaliidu eripäradele. Osalejatel tuleb läbida ka veebipõhine õppeprogramm. Kursusel kohtutakse silmast silma taas detsembris Jaapanis toimuval kuuepäevasel seminaril, millele järgneb 2024. aastal veel kaks kokkusaamist.

Kursusel osalevad teiste seas Brasiilia, Argentina, Inglismaa, Šotimaa, Horvaatia, Läti, Kolumbia, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja paljude teiste alaliitude esindajad.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: