Vene ja Hapoel jäid Meistrite liiga finaalis Saksamaa klubile alla

Siim-Sander Vene (#11) TJ Shortsi (palliga) läbimurret jälgimas
Siim-Sander Vene (#11) TJ Shortsi (palliga) läbimurret jälgimas Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance

Siim-Sander Vene koduklubi Jeruusalemma Hapoel pidi pühapäeva õhtul korvpalli Meistrite liiga finaalis Saksamaa klubi Bonni 77:70 paremust tunnistama.

Finaalmängu avaveerand sai aeglase alguse, kui meeskonnad olid mängu kuuendaks minutiks visanud vaid kombineeritud kuus punkti. Bonn sai siiski paremini hoo üles ning võitis avaveerandi 14:7. Teisel veerandajal kasvas nende eduseis 16-punktiliseks, aga poolaja lõpuks jõudis Hapoel üheksa punkti kaugusele.

Kolmandal veerandil lihvis Hapoel vastase eduseisu veelgi ja jõudis kahe punkti kaugusele, aga ei suutnud kordagi mängu viigistada ega ette minna. Otsustavale veerandile läksid klubid Bonni 57:55 eduseisul. Saksamaa kõrgliiga esinumber Bonn alustas neljandat veerandaega viiepunktilise spurdiga ja ei lasknud Hapoeli enam lähemale kui neli punkti, realiseerides 77:70 võiduga korvpalli Meistrite liiga tiitli.

Üleplatsimees oli Bonni ameeriklasest tagamängija TJ Shorts II, kes lõpetas mängu 20 punkti ja kolme resultatiivse sööduga. Javontae Hawkins lisas omalt poolt 13 silma, Sebastian Herrear panustas 11 punktiga.

Siim-Sander Vene mängis Hapoeli eest kaheksa minutit ja 21 sekundit, kuid ei tabanud kumbagi enda kahest pealeviskest. Levi Randolph viskas kaotajate eest 27 punkti ja lisas kuus lauapalli, tema kõrval jõudis kahekohalise punktisummani ainult Mareks Mejeris, kes lõpetas mängu 12 punkti ja kuue lauapalliga.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: