Eesti BMX ratturid jõudsid Euroopa karikaetappidel kaheksal korral finaalidesse

Eesti BMX ratturid Euroopa karikasarja etappidel Lätis
Eesti BMX ratturid Euroopa karikasarja etappidel Lätis Autor/allikas: Egert Karuse

Eesti BMX ratturid osalesid nädalavahetusel Euroopa karikasarja viiendal ja kuuendal etapil Lätis Valmieras. Eestlased jõudsid kahel päeval erinevates vanuseklassides finaali tervelt kaheksal korral. Meesjuunioride konkurentsis võistelnud Tõnis Mugra ja Oliver-Sten Saar sõitsid end kumbki ühel etapil poolfinaali, saavutades vastavalt üheksanda ja 14. koha.

Kokku oli Eestist võistlemas üks U-23 ja neli juunioride vanuseklassi ratturit. Juunioride konkurentsis võistelnud Rasmus Kissi parimaks tulemuseks jäi sel korral 38. koht ja Mikk Metsaotsal 50. koht. U-23 kategoorias võistles Rikojan Tugedam, kelle parimaks tulemuseks oli 32. koht.

Noorematest ratturitest näitas väga head sõitu B15/16 vanuseklassis võistelnud Luukas Lajal, kes jõudis viiendal etapil finaali ja saavutas seitsmenda koha. Sama tulemuse sõitis välja ka Hans Helemets B9 vanuseklassis. Kuuendal etapil sõitis Ever Richard Rannamets välja kuuenda koha B10 vanuseklassis ja Gerhard Rumm seitsmenda koha B17+ vanuseklassis.

Tüdrukute seast said mõlemal päeval pjedestaalile kolm ratturit. Paula Palmiste (G11/12) saavutas viiendal etapil teise ja kuuendal kolmanda koha. Laura Kiss (G9) sõitis mõlemal päeval ennast teiseks. Bianka Leetberg (G8) sõitis välja kolmanda ja teise koha.

Kokku oli Eestist võistlemas 46 ratturit. BMX-krossi Euroopa karikasarja seitsmes ja kaheksas etapp on kavas 27.-28. mai Tšehhis Benatky nad Jizerous.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: