Kahevõistlus on täienemas uute distsipliinide ja punktisüsteemiga

Kristjan Ilves MK-etapil Lahtis
Kristjan Ilves MK-etapil Lahtis Autor/allikas: Flawia Krawczyk

Kahevõistluse maailma karika sarja ootavad alates järgmisest hooajast mitmed uuendused.

Rahvusvahelise suusaliidu (FIS) kahevõistluse alakomitee tegi ettepaneku arvata alates järgmisest hooajast MK-sarja ka segavõistkondade sprint ja distsipliin nimega individual compact, kus arvestusest peetakse kohapunktide alusel.

Kui üldjuhul arvestatakse kahevõistluses hüppemäel ja suusarajal tekkivat vahet, siis individual compact formaadi puhul saavad sarnaselt näiteks purjetamisele määravaks üksnes kohapunktid. Vastava arvestuse võitja teenib hooaja lõpus ka väikese kristallgloobuse.

Teise suurema muudatusena on kavas punktisüsteemi reform. Kui sarnaselt teistele FIS-i suusaaladele said seni MK-etapil punkte 30 paremat, siis nüüd suurendatakse punktisaajate arvu 40 peale, mis sarnaneb laskesuusatamise süsteemile.

Võrreldes biatloniga on küll kahevõistlejaid MK-etappidel palju vähem stardis, aga suurem punktikohtade arv peaks osavõtuhuvi kasvatama.

Lisaks tehti väike muudatus murdmaasuusatamise distantside pikkuse osas. Nii hakkavad naised senise viie kilomeetri kõrval võistlema ka 7,5 km distantsil.

Kahevõistluse alakomitee ettepanekud peab 24. mail kinnitama ka FIS-i nõukogu.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: