Olümpia korraldusõigust soovivad rootslased said positiivse signaali

Rootsi jäähokimängijad
Rootsi jäähokimängijad Autor/allikas: SCANPIX / Getty Images via AFP

Rootsis korraldatud uuringu järgi toetavad kohalikud inimesed 2030. aasta taliolümpiamängude võõrustamist juhul, kui tegemist on jätkusuutliku, demokraatliku ja kulutõhusa ettevõtmisega.

Uuringufirma Kantar Public küsitles perioodil 4.-12. aprill kokku 3300 inimest ja nende andmetel seitse inimest kümnest toetab nendel tingimustel suurvõistluse võõrustamist.

Stockholm ja suusakeskus Are taotlesid taliolümpiamängude korraldamist ka 2026. aastal, aga siis eelistati Milano ja Cortina d'Ampezzo kandidatuuri. 2030. aastaks nähakse rootslastel aga palju paremat võimalust.

"See on naljakas, et toetus on nii tugev," sõnas Rootsi olümpiakomitee president Hans von Uthmann. "Töötame nüüd teostatavusuuringu edasi, et tagada kulutõhusa, jätkusuutliku ja demokraatliku olümpia läbiviimine."

Vastav uuring peaks valmima tänavu 1. juuliks ja 2030. aasta olümpialinn peaks selguma järgmisel aastal. Lisaks Stockholmile on huvi tundnud ka näiteks Salt Lake City, aga ameeriklaste esimene eelistus oleks 2034. aasta olümpia.

Rootsi on viimasel ajal tõsiselt tööd teinud selle nimel, et olümpiamängud taas riiki tuua. Kuna tegemist on tuntud talispordimaaga, siis saaksid rakendust olemasolevad rajatised ning rennialad suunataks Läti kelgutamiskeskusesse Siguldasse.

Stockholm võõrustas 1912. aastal suveolümpiamänge, aga taliolümpiamänge polegi Rootsi pinnal kunagi peetud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: