Ultramaratonil autoga sõitnud sportlane vabandas: ma olen idioot

Ultramaraton
Ultramaraton Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Hiljuti võistlusel auto kasutamise eest diskvalifitseeritud Šotimaa ultrajooksja Joasia Zakrzewski palus avalikult vabandust, öeldes, et intsident juhtus väsimuse ja arusaamatuse kombinatsiooni tõttu.

Erinevaid ultrajooksu rekordeid püstitanud 47-aastane Zakrzewski lõpetas 7. aprillil toimunud 80-kilomeetrise jooksjad Manchesterist Liverpooli viinud maratoni kolmandal kohal, kuid hiljem esitati korraldajatele apellatsioon ning nad leidsid, et sportlane oli neli kilomeetrit läbinud autos sõites.

"Kui jõudsin kontrollpunkti, ütlesin, et olin olnud autos ja katkestan. Nad vastasid, et vihkan ennast, kui pooleli jätan. Nõustusin jätkama konkurentsiväliselt. Ma ei möödunud minu ees jooksnud sportlasest, sest ei tahtnud tema võistlust takistada," rääkis Zakrzewski BBC-le.

Kui Zakrzewski finišijoone ületas, anti talle kolmanda koha trofee ning ta poseeris ka fotode jaoks, mis pahandas hiljem tema asemel kolmanda koha saanud kaasvõistlejat Mel Sykesi, kes nimetas Zakrzewski käitumist ausa spordi mõnitamiseks. Jooksu korraldaja Wayne Drinkwateri sõnul info Zakrzewski katkestamisest nendeni ei jõudnud.

"Ühelgi hetkel ei olnud korraldajad finišis teadlikud, et Joasia ei jooksnud "konkurentsiväliselt". Pärast võistlust ei võtnud ta meiega ühendust, et meid juhtunust teavitada ning anda meile võimalust paremusjärjestuses muudatusi teha. Samuti ei saatnud ta trofeed järgmise seitsme päeva jooksul tagasi," ütles Drinkwater.

"Tegin auhinda vastu võttes hiigelsuure vea: oleksin selle pidanud kohe tagasi andma," vahendab BBC Zakrzewski sõnu. "Olin lennureisist väsinud ja tundsin end füüsiliselt halvasti. Võtan süü omaks: oleksin pidanud trofee tagasi andma ja mitte laskma end pildistada, kuid mul ei olnud hea olla ning ma ei mõelnud selgelt," lisas sportlane.

"Ma olen idioot ja tahan Meli ees vabandada. Minu tegu ei olnud pahatahtlik, see oli möödarääkimine. Ma ei rikuks kunagi meelega reegleid, aga ma ei taha ka vabandusi otsida. Mel ei saanud finišis oma aupaistet ja mul on selle pärast kahju," tõdes Zakrzewski.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: