Roosiorg katkestas Itaalia MM-etapi kvalifikatsioonisõidu

Motokrossi maailmameistrivõistluste neljas etapp toimub sel nädalavahetusel Itaalias Pietramurata krossirajal. MXGP klassis sõitev Hardi Roosiorg katkestas kvalifikatsioonisõidu ja saab pühapäeval stardikohta valida 39-na.
MXGP klassi põhigrupi ajasõidus näitas Hardi Roosiorg (Honda) paremuselt 20. aega. Parimat ringiaega näitas Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha), teine oli tema meeskonnakaaslane Jeremy Seewer (Šveits) ja kolmas Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki).
Kvalifikatsioonisõidus tulid rajale ka Wildcard grupi sõitjad ja rajale läks kokku 40 sõitjat. Roosiorg sai sõidus üle stardipuu hästi minema, kuid avakurvis oli ta liiga tagasihoidlik ja langes koheselt rivi lõppu. Eestlane ei suutnud kohta parandada ja püsis sõidu jooksul 36. kohal. Mõni ring enne lõppu oli Roosiorg sunnitud katkestama ja talle läks lõpuks kirja 39. koht. Algusest lõpuni juhtis sõitu Febvre, teisena lõpetas Renaux ja kolmandana Ruben Fernandez (Hispaania, Honda).
MX2 klassi kvalifikatsioonisõitu kontrollis sakslane Simon Laengenfelder (GASGAS). Kuni viimase ringini hoidis teist kohta sarja liider Jago Geerts (Yamaha), kuid pool ringi enne lõppu belglane kukkus ja langes neljandaks. Teiseks tõusis Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha) ja kolmandaks Andrea Adamo (Itaalia, KTM).
EMX250 klassile oli Trentino etapp hooaja teiseks. Eestlastest tulid rajale Meico Vettik (TM) ja Joosep Pärn (GASGAS). Ajasõidus sai Vettik 14. koha ja Pärn 36. koha. Parimat aega näitas prantslane Marc Antoine Rossi (KTM).
Laupäeval toimunud esimeses võistlussõidus ebaõnnestus Vettiku start täielikult ja avaringil oli ta alles 30 koha piirimail. Vettik suutis siiski head kiirust näidata ja tegi pidevalt möödasõite. Viimastel ringidel jätkus Vettikul veel jaksu ka oma kiireimad ringiajad välja sõita ja nii lõpetas ta 21. kohal. Viimasest punktikohast jäi teda lahutama vaid 1,5 sekundit. Joosep Pärn lõpetas sõidu 32. kohal.
Pikka aega hoidis liidrikohta enda käes Valerio Lata (Itaalia, KTM), kuid sõidu teises pooles möödus temast sarja liider Andrea Bonacorsi (Itaalia, Yamaha). Bonacorsi jaoks oli see kolmandaks järjestikuseks sõiduvõiduks. Lata lõpetas sõidu teisena ja Ferruccio Zanchi (Itaalia, KTM) kolmandana. Lätlane Karlis Alberts Reisulis (Yamaha) oli viies.
EMX125 klassis oli sõitjaid kohale tulnud nii palju, et tuli moodustada kaks kvalifikatsioonigruppi. Esimesse gruppi kuulus Romeo Pikand (GASGAS), kes sai kirja 21. ringiaja ja jäi esimesena finaalist välja. Seejuures jäi Pikandil edasipääsust puudu vaid 0,009 sekundit. Teises grupis tuli rajale kolm eestlast. Ainsana tagas edasipääsu põhisõitudesse Richard Paat (KTM), kes sai kirja 15. ringiaja. Sebastian Leok (Husqvarna) oli 22. ja Tristen Mardo (Yamaha) 31.
Kuna üks kvalifikatsioonist edasi pääsenud võistleja starti ei tulnud, pääses Pikand siiski põhisõitu. Kahjuks jäid nii Paat kui ka Pikand stardi järel päris viimaste sekka. Pikand suutis lõpuks 30. kohale tõusta ja Paat lõpetas sõidu 32. kohal. Ülekaaluka esikoha teenis lätlane Janis Martins Reisulis (Yamaha). Teisena lõpetas sõidu sakslane Maximilian Werner (Fantic) ja kolmandana austerlane Maximilian Ernecker (GASGAS).
Toimetaja: Henrik Laever