Eesti presidendiga rahvusvaheline alaliit: neutraalset Vene tiimi ei tule

Orienteerumine
Orienteerumine Autor/allikas: Mati Leet

Rahvusvahelise orienteerumisliidu IOF-i eestlasest president Leho Haldna ja peasekretär Sondre Gullord saatsid rahvusvahelise olümpiakomitee ROK-i presidendile Thomas Bachile avaliku kirja, milles väljendasid oma solidaarsust Ukrainaga.

Jaanuaris saatis rahvusvaheline orienteerumisliit oma sportlastest esindajatele ja liikmesliitudele võimalikud tingimused, mille alusel võiksid Venemaa ja Valgevene sportlased neutraalse lipu all võistlevas tiimis võistlustele naasta. Need lükati tagasi, vahendab olümpiauudiseid kajastav portaal insidethegames.biz.

"IOF arvamus Ukrainas toimuvast sõjast ning Venemaa ja Valgevene sportlastele seatud võistluskeeldudest on meie liikmete saadetud kindlakäelise sõnumi tõttu tugevnenud. Hiljutiste ROK-i soovituste valguses soovib IOF oma positsiooni kinnitada," teatasid Haldna ja Gullord, et neutraalset koondist ei looda.

ROK avaldas märtsi lõpus soovitused, milles kutsuvad rahvusvahelisi alaliite ja võistluste korraldajaid lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel neutraalsetena osaleda. Ühe tingimusena toodi välja, et rahvusvahelise areenile ei tohiks pääseda sportlased, kes on seotud Venemaa või Valgevene sõjaväe või muude riiklike julgeolekuasutustega. Küll ei saa Vene ega Valgevene sportlased areenile naasta võistkondlikult.

Haldna ja Gullord saatsid oma kirjas ROK-ile ka tänusõnu. "Seisame üheskoos Ukrainaga, kes võitleb oma iseseisvuse ja suveräänsuse eest. Kiidame heaks ROK-i otsuse varakult hukka mõista Venemaa ja Valgevene poolt korda saadetud rahvusvaheliste õiguste rikkumised. Lisaks toetame ROK-i otsust tähtsustada rahvusvahelisete alaliidute vabadust ja vastutust langetada enda spordi jaoks õigeid otsuseid," seisis kirjas.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: