Roosiorg teenis Šveitsi MM-etapil punktilisa

{{1681130760000 | amCalendar}}
Hardi Roosiorg
Hardi Roosiorg Autor/allikas: MX Mania

Motokrossi maailmameistrivõistluste kolmas etapp sõideti Šveitsis kõva pinnasega Frauenfeldi krossirajal. JWR Honda meeskonnas sõitev Hardi Roosiorg teenis MXGP klassis 23. koha, etapivõit kuulus Maxime Renauxile. MX2 klassis oli parim Thibault Benistant.

MXGP klassi avasõidus tegi Hardi Roosiorg hea stardi ja esimesel ringil hoidis ta 18. kohta. Avaringi lõpuks suutis Roosiorg kohta veel parandada ja ta tõusis 17. kohale, sõidu keskel langes eestlane 20.

Roosiorg võitles kogu sõidu kõvasti selle eest, et punktikoht teenida ja see ka lõpuks õnnestus, kui ta suutis Brian Bogersist sõidu teises pooles mööduda ning tuli finišisse 19. kohal. MXGP klassi sõitu asus stardi järel juhtima sarja liider Jorge Prado (Hispaania, GASGAS), tema selja taga võttis teise koha sisse meeskonnakaaslane Mattia Guadagnini (Itaalia, GASGAS) ja kolmanda Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha).

Renaux tundis ennast kõva pinnasega rajal nagu kodus, püüdis Guadagnini kinni ja suutis ka temast mõned ringid hiljem mööduda. Teine prantslane Romain Febrve (Kawasaki) liikus rajal samuti väga hästi. Ta suutis avaringil kolmandaks kerkinud, aga hiljem tagasi langenud Jeffrey Herlingsist (Holland, KTM) mööduda ning pani eksima ka Guadagnini ja kümme minutit enne sõidu lõppu oli Febvre juba kolmas. Prado sõitis aga teistelt eest ja teenis kindla esikoha. Renaux lõpetas sõidu teisena ja Febvre kolmandana. Kodupubliku õnnetuseks kukkus Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha) kohe sõidu alguses ja lõpuks ei jõudnud ta 20. kohast kõrgemale.

Teise sõidu stardis üllatust ei juhtunud, Prado võttis jälle kindla stardivõidu ja asus sõitu juhtima. Talle järgnesid Herlings ja Renaux. Roosiorul nii hea start enam ei õnnestunud ja ta oli sõidu alguses 23. kohal. Juba avaringil ründas Renaux, kes suutis Herlingsist mööduda ja teisele kohale tõusta. Renaux ei kavatsenud ka Pradot sel korral kuhugi lasta ja ta suutist ka temast kohe kiirelt mööduda. Herlings ennast Šveitsi rajal mugavalt ei tundnud ja üsna pea sõitis ka Febvre temast mööda. Febrve survestas seejärel pikka aega Pradot, kuid temast möödumine ei olnud nii lihtne. Vahepeal jäi prantslane sarja liidrist maha, kuid püüdis ta uuesti kinni ja lõpuks õnnestus ka möödasõit teha. Viis minutit enne sõiduaja lõppu püüdis Febvre ka liidri kinni, kuid Renaux oli väga kindel ja hoidis liidrikohta enda käes kuni sõidu lõpuni. Febvre lõpetas sõidu teisena ja Prado kolmandana. Roosiorg suutis kiirelt sõidu alguses 20. kohale tõusta ja esimese poole sõidust ta seal ka püsis. Kahjuks sõidu keskel jäi Roosiorg raja äärde ja punktilisa ei saanud.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 47 punktiga Renaux, teise koha sai 45 punktiga Prado ja kolmanda koha 42 punktiga Febvre. Hardi Roosiorg sai 2 punktiga 23. koha. Sarja kokkuvõttes on Roosiorg 7 punktiga 24. kohal. Liider on 155 punktiga Prado, teisel kohal asub 134 punktiga Herlings ja kolmandal kohal 131 punktiga Renaux.

MX2 klassi avasõidus teenis esikoha Roan van de Moosdijk (Holland, Husqvarna) hirmkõva lõpuga tõusis teiseks Kay de Wolf (Holland, Husqvarna) ja kolmandana lõpetas sõidu Andrea Adamo (Itaalia, KTM). Teises sõidus teenis esikoha Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha), Adamo lõpetas teisena ja Geerts kolmandana.

Teist sõitu asus juhtima Adamo, talle järgnesid Benistant ja Geerts. Geerts suutis kohe avaringi järel meeskonnakaaslasest mööduda ja teisele kohale tõusta. Ring hiljem ründas Benistant ise ja tõusis tagasi teisele kohale. Kohe järgmisel ringil suutis prantslane ka Adamost mööduda ja ta asus sõidu liidriks. Esikolmik sõitis seejärel mõnda aega koos kuni Geerts Adamost mööda sai. Geerts hakkas ka liidrit sruvestama aga sõidu lõpuks eksis ta taas ise ning langes uuesti kolmandale kohale. Benistant suutiski sõidu võita, Adamo lõpetas teisena ja Jago Geerts (Belgia, Yamaha) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 43 punktiga Benistant, teise koha sai 42 punktiga Adamo ja kolmanda koha 40 punktiga de Wolf. Geerts jäi 34 punktiga viiendaks. Kolme etapi järel on 159 punktiga esikohal Geerts, teine on 139 punktiga Benistant ja kolmas 136 punktiga de Wolf.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: