Travis Leok jõudis Saksamaal pjedestaalile

Travis Leok (paremal) pjedestaalil.
Travis Leok (paremal) pjedestaalil. Autor/allikas: Erakogu

Nädalavahetusel peeti Saksamaa motokrossi meistrivõistluste esimene etapp Fürstlich Drehna krossirajal. Eesti sõitjatest tegi parima tulemuse 85cc klassis osalenud Travis Leok, kes sai kahe sõidu kokkuvõttes kolmanda koha.

85cc klassis näitasid ajasõidus head kiirust mõlemad eestlased Travis Leok ja Lucas Leok. Teises grupis sõitsid nad välja vastavalt kolmanda ja kuuenda ringiaja. Selles klassis oli kavas kaks võistlussõitu ja mõlemad need toimusid pühapäeval.

Avasõidus tegi ilusa stardi Travis Leok, kes avaringil võttis sisse seitsmenda koha. Mõne ringi möödudes suutis ta tõusta juba kuuendale kohale, kuid tegi siis ise sõiduvea ja langes kaheksandaks. Leok suutis sõitu heas rütmis ikkagi jätkata ja mõne aja pärast oli ta tagasi kuuendal kohal. Sõidu lõpus tuli Leokil sisse veel üks eksimus ja finišisse jõudis ta seitsmendana.

Lucas Leokil läks sõidu algus kehvemalt ja avaringidel oli ta alles kolmanda kümne keskel. Sõidu jooksul suutis Lucas Leok pidevalt oma positsiooni parandada ja finišis oli ta neljateistkümnendana. Kindla esikoha teenis Jarne Bervoets, teine oli Ungari sõitja Aron Katona ja kolmas hollandlane Dean Gregoire.

Teises sõidus tegi Travis Leok taas väga ilusa stardi ning ta võttis sisse neljanda koha. Peagi suutis ta teha ühe möödasõidu ning tõusis juba kolmandale kohale. Tema ees sõitnud konkurent tegi sõiduvea ning Travis Leok pääses seejärel teisele kohale. Ülejäänud sõiduajast tuli tal võidelda teise koha eest hollandlase Dani Hetinkiga. Kui Heiting püsis Leokil kogu sõidu seljataga, siis möödumisvõimalust tal ei tekkinud ja Leok lõpetas sõidu suurepärasel teisel kohal. Sarnaselt avasõidule teenis esikoha Bervoets. Lucas Leoki start oli samuti parem kui avasõidus ja esimestel ringidel oli ta top15 piiril. Sõidu jooksul andis Lucas Leok mõned kohad ära ja finišisse jõudis ta 17. kohal.

Etapi kokkuvõttes teenis Travis Leok 36 punktiga kolmanda koha. Etapivõidu sai 50 punktiga Bervoets, teine oli 38 punktiga Gregoire. Lucas Leok sai 11 punktiga 17. koha.

MX Masters klassis olid avaetapil Eesti sõitjatest osalemas Tanel Leok ja Gert Krestinov. Leok sai kvalifikatsioonis 19. koha ja Krestinov alles 31. koha. Parima stardikoha teenis MM-sarjast tuntud sakslane Henry Jacoby, teine oli Maximilian Spies (Saksamaa) ja kolmas Tom Koch (Saksamaa).

Laupäeval peetud avasõidu start ei õnnestunud Leokil ja Krestinovil just kuigi hästi ja neil tuli sõitu alustada kolmandast kümnest. Rajal aga hakkasid mehed korralikult liikuma. Poolel sõidumaal oli Leok tõusnud juba 15. ja Krestinov 20. kohale. Kahjuks jäi seejärel aga Leok raja äärde ja pidi sõidu katkestama. Ka Krestinov edasi mingit tõusu teha enam ei suutnud ja jõudis finišisse 20. kohal.

Eelmise aasta meister Max Nagl (Saksamaa) võitis stardi ja juhtis seejärel sõitu kuni finišini. Teisena lõpetas sõidu Jacoby ja kolmandana Tom Koch.

Teises võistlussõidus tegi Tanel Leok ilusa stardi, kuid avakurvis kukkus tema ees konkurent ja Leok sõitis talle otsa ning kukkus samuti. Leok alustas viimaselt kohalt tulemist ja tõusis juba top20 sisse, kuid seejärel tuli jälle kukkumine, misjärel Leok sõidu katkestas. Krestinov oli stardi järel top15 piiril ning seal püsis ta väikeste tõusude ja langustega kogu sõidu. Finišisse jõudiski Krestinov 15. kohal.

Stardis ei saanud jälle keegi vastu Naglile, kes asus sõitu juhtima ja seejärel sõitis teistel ka eest ära ning võttis kindla võidu. Britt Adam Sterry lõpetas sõidu teisena ja Tom Koch kolmandana.

Päeva viimases sõidus tegi Tanel Leok suurepärase stardi ja pääses neljandale kohale. Seljataha tekkis talle nimekas seltskond eesotsas Jordi Tixieri ja Adam Sterryga. Leokil tuligi sõidus nende paremust tunnistada. Kaks ringi enne sõidu lõppu oli Leok veel seitsmes, kuid siis sõitis temast mööda ka Spies ja Leok tuli finišisse kaheksandana. Kehva stardi teinud Krestinov suutis lõpuks kuueteistkümnendaks tõusta. Ka viimases sõidus ei tekkinud võitjas kordagi kahtlust, Nagl juhtis sõitu algusest kuni lõpuni. Teiseks tõusis Tom Koch ja kolmandaks Tixier.

Etapi kokkuvõttes teenis kindla esikoha 75 punktiga Nagl, teine oli 62 punktiga Tom Koch ja kolmas 55 punktiga Adam Sterry. Tanel Leok sai 13 punktiga 19. koha ja Gert Krestinov 12 punktiga 21. koha.

Noorte MX2 klassis oli Eesti sõitjaid rajal kolm. Etapi kokkuvõttes teenis ainsana punkte Kaarel Tilk, kes sai kahe punktiga 26. koha. Joosep Pärnale läks kirja 34. koha ja Martin Michelisele 42. koht. Etapivõidu teenis 69 punktiga Cato Nickel, teise koha sai 57 punktiga Mike Gwerder ja kolmanda koha 47 punktiga Peter Köning.

125cc klassis oli Eesti sõitjaid rajal neli. Etapi kokkuvõttes tuli Richard Paat 18 punktiga 11. kohale. Romeo Pikand sai 14 punktiga 13. koha ja Sebastian Leok kolme punktiga 21. koha. Etapivõidu teenis 50 punktiga Janis Martins Reisulis, teine oli 42 punktiga Kaimir Hindersson ja kolmas 40 punktiga Gyan Doensen.

Teine etapp sõidetakse 13.-14. mail Möllnis. 85cc klassile seal sõite kavas pole.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: