Rahvusvahelisel Teletorni trepijooksul osalevad mitmed maailma tipud

Tallinna Teletorn
Tallinna Teletorn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeval toimub Tallinna Teletornis trepijooks, mis kuulub WFGT (World Federation of Great Towers) trepijooksu sarja. Sama võistluse raames leiavad aset ka Eesti trepijooksu meistrivõistlused, mis on ühtlasi trepijooksu karikasarja finaaletapiks.

Pühapäevasel trepijooksul on end registreerinud seitse jooksjat, kes asetsevad maailma edetabelis esimese 30 seas. Nende hulgas on Malaisiast pärit Wai Ching Soh, kes asetseb edetabelis esimesel kohal ja eestlased Rauno Tiits (maailma edetabelis 7.) ning Sander Kaur (22.), vahendab Marathon100.com.

Naiste arvestuses osaleb maailma edetabelis neljandat kohta hoidev britt Verity Rees. Samuti on stardis eestlased Piret Põldsaar (maailma edetabelis 6.) ning Kaisa Kukk (34.).

Võistluse peakorraldaja Rauno Tiits ootab tihedat konkurentsi. "Pärast kolme koroonast tingitud vaheaastat, on taas oodata tugevat konkurentsi parimate kohtade nimel. Seda tänu sellele, et mitmed maailma esi-30 sportlased tulevad Tallinnasse võistlema," ütles Tiits.

Kokku on oodata starti ligi 100 trepijooksjat, samuti toimub lastejooks.

314-meetrise teletorni vaateplatvorm kuhu võistlejatel joosta tuleb, asub 170 meetri kõrgusel. 1. korruselt 65. korruseni viib finišisse 916 trepiastet ning kokku on 170 tõusumeetrit.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: