Pikaaegne Eesti hokikoondislane tunnistas end süüdi suures narkokuriteos

Jäähoki
Jäähoki Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

30. märtsil mõistis riigikohus endise hokikoondislase Filipp Švarõgini süüdi narkokuriteos.

"Ta tegutses kullerina teise isiku juhiste järgi," kirjeldas prokuratuur oma veendumust kohtule ja lisas, et "ei saa alahinnata n-ö laohoidjate ja kullerite rolli narkokuritegudes, sest neil on vahetu kokkupuude narkootilise ainega ning nendeta ei saaks rahastajad ja kasusaajad tegutseda", vahendab Eesti Ekspress.

Amfetamiini ja kokaiini kulleriteenuste osutamise eest pidas prokuratuur õiglaseks 13 aasta pikkust vangistust. Riigikohus mõistis hokimehele viie aasta pikkuse reaalse vangistuse.

Kohut peeti Švarõgini üle aasta, mullu märtsis mõistis Viru maakohus talle karistuseks enam kui üheksa aastat vangistust, selle otsusega polnud Švarõgin ja tema kaitsjad rahul. Viimase, Riigikohtu otsusega seega lühenes esialgu mõistetud karistus.

Hokimehe rolli narkootilise aine terviklikus käitlemisahelas pidas riigikohus aga pigem tagasihoidlikuks, sest Švarõgin üksnes vahendas narkootikume, mitte ei turustanud neid.

36-aastane Filipp Švarõgin on staažikas hokimängija, kes mänginud kahe kümnendi jooksul erinevates Eesti hoki kõrgliiga klubides nii Tallinnas kui Narvas.

Viimati tõmbas ta Eesti värvides mängukostüümi selga hooajal 2019/20 ehk vahetult enne 2020. aasta suvel narkokuriteo tõttu vahi alla sattumist. Kümnendi jooksul jõudis Švarõgin Eesti meestekoondist ametlikes mängudes esindada 41 korral.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: