EOK kinnitas talialadel toetusesaajad, Petrõkina kerkis B-tasemele

Niina Petrõkina
Niina Petrõkina Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon kinnitas Team Estoniasse kuuluvate sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. aprillist.

EOK asepresidendi ja tippspordikomisjoni esimehe Erich Teigamägi sõnul analüüsiti ettepanekuid põhjalikult, kohtudes alaliitude esindajatega.

"EOK tippspordikomisjon kohtus teisipäeval talialade esindajatega, kuulasime ära ettepanekud tippsportlaste ja nende treenerite toetuste osas ning tegime vastavad otsused," selgitas Teigamägi.

Näiteks otsustas tippspordikomisjon tõsta tänavu Euroopa meistrivõistlustel kuuenda ja maailmameistrivõistlustel üheksanda koha saanud iluuisutaja Niina Petrõkina üheks aastaks B-taseme toetusele.

"Petrõkina esindas Eestit tänavu väga edukalt, kindlustades Eestile järgmistele tiitlivõistlusele naiste üksiksõidus kaks kohta. Tal jäi MM-i kaheksandast kohast 0,6 punkti ja seega otsustasime tema toetust tõsta," ütles Teigamägi.

EOK tippspordikomisjoni kuuluvad lisaks Teigamägile Ago Markvardt, Eveli Saue, Jaan Kirsipuu, Jaan Talts, Priit Ilver ja Tõnu Tõniste.

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks. Team Estonia programmi kuuluvate sportlaste ja treenerite nimekirjad leiab siit.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: