Hardi Roosiorul ebaõnnestus Itaalia MM-etapp

Hardi Roosiorg
Hardi Roosiorg Autor/allikas: JWR Honda Racing

Motokrossi maailmameistrivõistluste teine etapp toimus sellel nädalavahetusel Itaalias Riola Sardo krossirajal. Meie ainus MM-sarjas osalev sõitja Hardi Roosiorg ei leidnud raske liivarajaga kuidagi klappi ja etapi kokkuvõttes jäi ta 23. kohale.

Karjääri sajanda etapivõidu teenis Jeffrey Herlings. MX2 klassis oli parim Jago Geerts. EMX250 klassis teenisid punkte Meico Vettik ja Martin Michelis, vahendab Msport.ee.

MXGP klassi esimene sõit kuulus täielikult sarja liidrile Jorge Pradole (Hispaania, GASGAS). Ta ei suutnud küll stardivõitu võtta, kuid juba avaringil asus ta sõidu liidriks ja kellegil kordagi tema vasti mingit võimalust ei tekkinud.

Järgnevatele kohtadele käis juba palju pingelisem võitlus. Pikka aega hoidis teist kohta enda Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha), kuid seljataga sõitnud Jeffrey Herlingsi (Holland, KTM) surve kandis vilja ja šveitslane eksis ning kukkus kõrgest mängust välja.

Viimastel ringidel võitlesid teise koha ees Herlings, Calvin Vlaanderen (Holland, Yamaha) ja Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha). Kogu eelmise hooaja vigastuse tõttu vahele jätnud Herlings suutis siiski teist kohta lõpuni enda käes hoida. Kohe tema seljataga lõpetasid Vlaanderen ja Renaux.

Hardi Roosioru sõit jäi kahjuks üsna varakult juba pooleli.

Ka teine sõit ei õnnestunud Roosiorul paremini. Ta võitles pool sõitu punktikoha eest, kuid kukkumine kustutas lootused top 20 sisse tulla ja sõidu lõpetas Roosiorg viimasena.

Sõitu juhtis algusest kuni lõpuni Glenn Coldenhoff (Holland, Yamaha). Hullumeelse sõidu tegi Jeffrey Herlings, kes stardi järel oli praktiliselt viimasel kohal. Sõidu keskel suutis Herlings juba esiviisiku kinni püüda. Sõidu lõpus kui kõigil juba väga raske oli, suutis Herlings oma parimad ringid sõita ja tõusis koguni teiseks. Kolmandana lõpetas sõidu Renaux.

Avasõidu võitja Prado oma tavapärast starti ei teinud ja nagu sel juhul ikka ei leidnud ta ka sõidus sellist hoogu, et esimeste kohtade eest võidelda. Finishisse jõudis Prado kuuendana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 44 punktiga Herlings, teise koha sai 41 punktiga Coldenhoff ja kolmanda koha 40 punktiga Prado. Roosiorul jäid punktid teenimata ja kirja läks talle 23. koht. Sarja kokkuvõttes on 100 punktiga endiselt liider Prado. Teisele kohale tõusis 93 punktiga Herlings ja kolmas on 78 punktiga Renaux. Roosiorg hoiab kahe etapi järel viie punktiga 20. kohta.

MX2 klassi esimest sõitu läks stardi järel juhtima Jago Geerts (Belgia, Yamaha), kuid peagi tegi ta sõiduvea ning langes kolmandale kohale Simon Laengenfelderi (Saksamaa, GASGAS) ja Kay De Wolfi (Holland, Husqvarna) järele. Peagi möödus De Wolf sakslasest ning asus ise sõitu juhtima.

Geerts kogus ennast ka kiirest ja püüdis kiirelt kaks esimest kinni ning ta suutis mõlemast ka mööduda ja taas sõidu liidriks asuda. Kuid taas tegi Geerts sõiduvea kui ta suretas kurvis oma tsikli välja. Kaotsi läks kõvasti aega enne kui belglane taas liikuma ja De Wolf ja Laengenfelder said ees korraliku vahe sisse.

Sarja liider aga alla ei andnud ja sõidu lõpus püüdis ta esimesed kinni. Sakslasest suutis ta ka mööduda, kuid De Wolfist enam mööduda ei õnnestunud. Hollandlane sai elu kolmanda sõiduvõidu, Geerts lõpetas teisena ja Laengenfelder kolmandana.

MX2 klassi teises sõidus teenis stardivõidu Oriol Oliver (Hispaania, KTM), kuid üsna kiirelt asus sõitu juhtima Geerts. Teda asus jälitama avasõidu võitja De Wolf. Kaks esimest liikusid koheselt ka järgmistel eest ära ja esikoha saatus oli nende kahe otsustada. Kuigi De Wolf survestas Geertsi kogu sõidu jooksul, siis belglane kordagi ei eksinud ja ta võttis sõiduvõidu. De Wolf lõpetas sõidu teisena ja Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenisid Geerts ja De Wolf võrdselt 47 punkti, kuid teise sõidu parem tulemus andis etapivõidu Geertsile. Kolmas oli etapi kokkuvõttes 38 punktiga Benistant. Pärast teist etappi on MX2 klassi liider 117 punktiga Geerts, teisel kohal on 87 punktiga De Wolf ja kolmandal kohal 86 punktiga Benistant.

EMX250 klassi teine võistlussõit toimus täna hommikul ja see õnnestus meie poistel palju paremini kui eilne esimene sõit. Meico Vettik (TM) tegi korraliku stardi ja avaringil hoidis ta üheksandat kohta. Esimese paari ringiga pääses temast aga suur grupp sõitjaid mööda ja Meico langes 14. kohale. Sealt edasi hakkas ta vaikselt oma positsiooni taas parandama ja sõidu lõpus tõusis ta taas üheksandale kohale. Kahjuks suutis viimasel ringil prantslane Alexis Fueri (Fantic) Meicost mööduda ja meie mees lõpetas sõidu kümnendana.

Väga korraliku sõidu tegi ka Martin Michelis, kes stardi järel kohe punkikoha eest sai võitlema hakata. Michelis suutis kogu sõidu jooksul top 20 piiril püsida ja hea sõidu lõpuga tõusis meie mees lõpuks 15. kohale, mis on tema senise karjääri kõige tugevam esitus kindlasti.

Sõidu võitis sarnaselt avasõidule Andrea Bonacorsi (Itaalia, Yamaha), teisena lõpetas Kay Karssemakers (Holland, Husqvarna) ja kolmandana Quentin Marc Prugnieres (Prantsusmaa, Kawasaki).

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik 11 punktiga 15. kohale ja Michelis 6 punktiga 18. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Bonacorsi, teine oli 40 punktiga Prugnieres ja kolmas 38 punktiga Karssemakers.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: