Meedia: Müncheni Bayern vahetab peatreenerit

Thomas Tuchel
Thomas Tuchel Autor/allikas: SCANPIX/picture alliance / SvenSimon

Saksamaa jalgpalli edukaim meeskond Müncheni Bayern laseb lahti senise peatreeneri Julian Nagelsmanni ja asendab ta varem PSG-d ja Chelseat juhendanud Thomas Tucheliga.

Müncheni Bayern otsustas Nagelsmanni vallandada pärast meeskonna 1:2 kaotust Leverkuseni Bayerile, mis tõstis Dortmundi Borussia Bayerni asemel liigatabeli esikohale, vahendas Saksamaa väljaanne Bild neljapäeva õhtul.

Nagelsmann liikus rekordilise rahasumma eest Bayerni peatreeneriks 2021. aasta aprillis, varem oli ta Leipzigi ning Hoffenheimi peatreener. Sakslane on kõigest 35-aastane ning on kindlasti kuum nimi meeskondade jaoks, kes mõtlevad peatreeneri vahetamise peale.

Uus Bayerni peatreener Thomas Tuchel oli viimati väljaku ääres Chelsea peatreenerina, kust ta eelmise aasta septembris vallandati.

Tuchel liitus Chelseaga 2021. aasta jaanuaris ja tüüris kohe klubi Meistrite liiga võitjaks. Esimesel täispikal hooajal lõpetas Chelsea Inglismaa kõrgliigas kolmandana, võitis UEFA superkarika ja FIFA klubide MM-i ning jõudis nii FA karika kui ka Inglismaa liigakarika finaali.

Tuchel võtab üle Müncheni Bayerni, kes on küll liigatabelis Dortmundi järel teisel kohal, kuid vigastuste tõttu ei ole meeskond hooaja vältel tõelist potentsiaali näidata saanud. Bayerni järgmine liigamäng 1. aprillil ongi just Dortmundi vastu, kus Tuchel varem (2015–2017) ise peatreenerina töötas.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: