HC Tallinna hakkab juhendama peatreener Skandinaaviast

HC Tallinna käsipallimeeskond
HC Tallinna käsipallimeeskond Autor/allikas: Arvi Sirm

HC Tallinna meeste käsipalli esindusmeeskonna peatreeneriks saab alates käesoleva aasta juulist välismaalane.

HC Tallinn osaleb tänavu kuuendat hooaega Eesti meistriliigas, lisaks on alati osaletud paralleelselt koduliigale ka Balti liigas või Soome meistriliigas. Viiel hooajal on mängijatele pakutud karastust ka eurosarjas. 

Klubi on võtnud esindusmeeskonnas üha rohkem suuna noormängijate arendamisele. Tänavuse hooaja koosseisus on platsil käinud seitse HC Tallinnas ja neli partnerklubis HC Tallas käsipalluriteed alustanud kasvandikku.

"Meil oli ka eelmine hooaeg peatreener Taanist ning viis leegionäri. Võistkond, staff ja eelarve olid Eesti mõttes väga tugevad, kuid lõpuks ei näidanud meeskond oodatud mängupilti," kommenteeris HC Tallinna eestvedaja ja sel hooajal ajutiselt meeskonna peatreeneriks olev Risto Lepp.

"Võib-olla olin juhina liiga kärsitu ja tegin kahe hooaja vahel liiga kardinaalseid muudatusi. Aga ma ei saanud seda aksepteerida, et sellise tugeva võistkonnaga hooajale vastu minnes jäigi mängupilt ebastabiiliseks ja hooaja autasuks vaid Eesti liiga pronksmedal. Olen aga senini veendunud, et oleme kohalikele mängijatele võimaluse andmisega õigel teel. Noori arendades on vaja lihtsalt kannatust, kannatust ja kannatust", lisas Lepp.

"Kuni tänaseni soovisime saada peatreeneriks eestlast, kuid nii Martin Noodla kui ka Mart Raudsepp pole hetkel kõrgemal tasemel peatreeneri tööst huvitatud. Alustame välistreeneri otsinguga koheselt ja võtame radarile Skandinaavia treenerid. Tahame leida eelkõige inimese, kellel lisaks noorte arendamise kogemusele ka silmad säraksid ning kes on valmis aitama meie süsteemi vähemalt kolme aasta jooksul järgmisele tasemele. Peatreeneri ülesannete hulka kuulub ka seniste ja uute noortetreenerite väljaõpe. Lisaks ootame uuelt juhendajalt meie noortetreenerite igapäevast mentorlust, noorte esindusvõistkondade nõustamist ja talendilaagrite korraldamist," lausus Lepp.

Klubi eestvedaja paneb põhienergia nüüd klubis inimeste juhtimisele, rohkemate koostööpartnerite kaasamisele ja käsipallisaali rajamise projektile.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: