Estoloppeti sari lõppes Tamsalu-Neeruti maratoniga, üldvõidud Ermitsale ja Mannimale

Koduse pikamaasuusatajamise sarja viimase etapi Tamsalu-Neeruti maratoni kiiremaid olid Kalev Ermits ja Tatjana Mannima, kes tulid ka Estoloppeti sarja üldvõitjateks.

Kui veebruari hakul pidid Tamsalu-Neeruti maratoni korraldajad võistluse lumepuuduse tõttu edasi lükkama, siis pühapäeval jagus nii lund kui ka päikest. Nii mindi Pariisi puhkekülast 42 kilomeetri pikkusele põhisõidule ja selle katsumuse lõpetas 260 suusatajat.

Tegemist oli järjekorras 24. Tamsalu-Neeruti maratoniga ja kaks kiiremat meest mahtusid kümne sekundi sisse. Raskelt tulnud suusamaratoni võidu võttis Kalev Ermits. Ta läbis vabatehnikas sõidetud 42 kilomeetri pikkuse distantsi kahe tunni ja 48 sekundiga ja jättis napilt seljataha Oleksandr Lisogori Ukrainast. Kolmanda koha teenis jalgrattur Gert Jõeäär.

Kalev Ermits: Täna oli kohal täitsa asjalik tase. Kohe alguses läks korralik andmine peale. Kui lausikutel põldude peal olid korralikud vastutuulelõigud, siis mingi hetk vaatasin, et oh-sas-saa, kui nii jätkame, siis täna pikka pidu pole. Aga vastupidavust on aastatega kogunenud ja selle panin täna maksma."

Tegemist oli ühtlasi Estoloppeti sarja viimase etapiga ja Kalev Ermits tuli tänavu ka sarja üldvõitjaks.

"Kõik kuus etappi lõin ilusti kaasa, isegi klassikalised sõidud. Need olid mulle kohati päris rasked, aga väga vahva oli. Nägin uusi Eesti kohti ja väga lahedaid sõite oli. Lumesajus ja päikse käes - väga vinge hooaeg on olnud."

Tamsalu-Neeruti maratoni kiireim naine oli üldarvestuses 18. finišeerunud Tatjana Mannima, kes läbis raja kahe tunni ja 13 minutiga ning edestas pea seitsme minutiga Merilin Jürisaart. Sõiduga jäi Mannima väga rahule, kuigi ringe läbides muutus rada aina pehmemaks.

"Teine-kolmas ring läks pehmemaks, aga arvata võis. Kõigil olud samasugused - ei ole siin midagi kurta," sõnas Mannima.

Mannima tuli naiste arvestuses ka kuuest etapist koosnenud Estoloppeti üldvõitjaks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: