Steinburg lõpetas kõrgetasemelise mitmepäevasõidu kuuendana, Lõiv lühirajasõidus teine

Monica Yuliana Calderon Martinez ja Greete Steinburg
Monica Yuliana Calderon Martinez ja Greete Steinburg Autor/allikas: Juan Antonio Higueras Cruz

Hispaanias lõppenud kõrgetasemelisel maastikuratturite mitmepäevasõidul Andalucia Bike Race by Garmin (UCI SHC) teenis Greete Steinburg (Cannondae Vas Arabay) kokkuvõttes koos paarilise Monica Yuliana Calderon Martineziga kuuenda koha.

Viimasel, kuuendal 49-kilomeetrisel etapil lõpetas Eesti-Hispaania duo samuti kuuendana ajaga 2:40.47. Esikoha pälvisid Stefanie Dohrn ja Lejla Njemcevic (Canyon-Allebike; 2:27.15), teise koha Katazina Sosna ja Irina Luetzelschwab (Team Torpado-BULSS Swiss; 2:27.27) ning kolmanda koha Janina Wüst ja Meritxell Figueras Garangou (Buff Megamo Team; 2:30.32).

"Tänane etapp meeldis mulle väga. Tõusud ei olnud väga pikad, rohkem oli kogu aeg selline üles-alla. Palju oli tehnilisi laskumisi ja single-track'e. Kuigi start oli jälle minu jaoks väga raske, leidsime sõidu teises pooles parema sõidurütmi ja seekord isegi nautisin võistlust," rääkis Steinburg. "Nägime isegi suhteliselt pikka aega teisi naisi eespool liikumas, kuid kahjuks sõidu teises pooles oli singlitel väga palju mehi ees ning me ei saanud sõita päris oma tempoga. Umbes 10 km enne lõppu oli üks ärevam moment, kui ma laskumisel Monica tagant ühte roobast ei näinud. Sõitsin sinna sisse ja sain külje maha. Õnneks ei juhtunud midagi hullu, vaid mõned kriimud jalal. Kokkuvõttes oli minu jaoks väga raske tuur. Ma ei tundnud ennast hästi, aga eesolevaid võistluseid silmas pidades oli see parim ettevalmistus. Loodetavasti läheb seis paremaks."

Kokkuvõttes lõpetasid Steinburg ja Calderon Martinez kuuendana koguajaga 20:04.17. Esikoha teenisid Sosna ja Luetzeschwab (18:16.37), pjedestaali madalamatele astmetele mahtusid Dohrn ja Njemcevic (18:17.59) ning Wüst ja Figueras Garangou (18:26.05).

Hispaanias peetud lühirajasõidu (XCC) võistlusel Gran Premio Internacional Candeleda-Gredos (UCI C3) pidi Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) leppima teise kohaga, kui jäi finišijoonel napilt alla hispaanlannale Lucia Gomez Andreule (MMR Factory Racing Team; 21.20). 

"Rada oli väga lihtne, suurem osa lihtsalt kruus mõne väikese tehnilise elemendiga. Samuti polnud korralikku tõusu, kus oleks saanud vahe sisse teha. Ainult üks põnks oli, mis kestis kaks-kolm vändapööret," kirjeldas Lõiv. "Sõidu algus oli veits konarlik, sest selle väikese tõusunuki peal kukkus kord üks sõitja mu ees ja siis teine sõitja. Kaks esimest ringi olin sunnitud seetõttu maha tulema. Kuna aga tempo polnud väga tugev, sain uuesti järele."

"Viimasel kahel ringil läksin sõitu vedama, lootuses, et ehk kõvema tempoga jäävad mõned maha," jätkas Lõiv. "Üks suurem tüdruk tuli kaasa ja teine jäi maha. Umbes 100 meetrit enne finišit oli kergelt langev kruusatee, kus mul kahjuks ei õnnestunud kogu teed ära katta ja ei piisanud ka minu kiirendusest. Lucia pani mööda, võtsin talle kohe sappa ja tegime koos finišit koos. Mõni sentimeeter jäi seekord võidust puudu."

Kolmanda koha sai võitja klubikaaslane Matylda Szczecinska (MMR Facotry Racing Team; +0.13).

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: