Jäähoki Meistrite liiga võitis Soome klubi Tampere Tappara
Jäähoki Euroopa Meistrite liiga võitis teise Soome klubina Tampere Tappara, kes alistas laupäeval peetud finaalmängus koduväljakueelist nautinud Rootsi klubi Lulea 3:2 (2:0, 0:0, 1:2).
Kristian Tanus viis Tappara juba teisel minutil juhtima ja veidi hiljem kasvatas Niko Ojamäki külaliste eduseisu. Teisel kolmandikul väravaid ei visatud ja kolmanda perioodi alguses viskas endine NHL-i proff Jori Lehtela seisuks 3:0.
Sellega ei olnud mäng veel otsustatud, sest kaheksa minutit enne lõppu realiseeris Erik Gustafsson (Lulea) arvulise ülekaalu ja 2.10 enne lõppu vähendas Juhani Tyrväinen vahe minimaalseks. Päästvat kolmandat väravat aga ei tulnud, kuigi viimasel kolmandikul olid pealevisked Lulea kasuks 22:1.
Enne mängu:
Poolfinaalis lülitas Lulea konkurentsist teise Rootsi klubi Frölunda HC. Viimases kaheksas Meistrite liiga finaalis mänginud Frölunda HC on võidutsenud neljal korral, olles ka enim tiitleid võitnud klubi, kuid seekord otsustavad võitja Tappara ja Lulea. Neist viimane võidutses Meistrite liigas hooajal 2014-2015, kui finaalis alistati just Frölunda.
Tappara mängis ka eelmisel hooajal finaalis, kuid seal tuli tunnistada Rootsi klubi Rögle BK paremust. Soome klubil veel tiitlit ette näidata pole.
Eelmise hooaja meister Rögle langes konkurentsist juba veerandfinaalis, kui kahe mängu kokkuvõttes jäädi 4:7 alla Tapparale.
Toimetaja: ERR Sport