Eesti lumelauakrossi lootus pääseb Euroopa karikasarja

Mai Brit Teder
Mai Brit Teder Autor/allikas: Magnar Freimuth

Läinud nädalavahetusel toimus Tšehhis kolm lumelauakrossi FIS-i võistlust. Eesti sportlastest oli stardis meie ainus naiste lumelauakrossi sõitja, 15-aastane Mai Brit Teder, kes sellest aastast püüdleb maailma tipu poole koos endise kahevõistleja ja lumelauakrossi sõitja Magnar Freimuthiga. Võistlustelt sai Teder kirja 14 ja 17. koha, millega täitis ka vajaliku tasemekriteeriumi pääsemaks Euroopa karikasarja.

"Oktoobrikuus juuniori ikka jõudnud Mai Britiga oleme lumeleuakrossiga süvendatult tegelenud eelmise aasta kevadest. 15 aasta vanuselt on alles võimalik FIS-i võistlustest osa võtta, seega astusime rongile selle väljudes," lausus Freimuth Eesti Suusaliidu pressiteate vahendusel.

"Sellel hooajal oleme osalenud seitsmel FIS-i etapil, võisteldes koguaeg endast vanemate ja kogenumatega. Väljakutsest hoolimata on Mai Briti areng olnud väga kiire ja esimeste võistluste viimased kohad on asendumas tasapisi kohtadega 16 piirimail."

"Tema tugevuseks on kõrge rutiinitaluvus ja tahe korralikult tööd teha eesmärgiga jõuda maailma tippu," iseloomustas Freimuth. "Oma noorest east hoolimata on tal väga hästi arenenud analüüsivõime ning ta on võimeline kiirelt õppima ja oludega kohanema."

Käimasoleval hooajal on sportlasel kavas veel veel seitse starti, nende hulgas 30. märtsil toimuvad juunioride maailmameistrivõistlused. 2023/24 hooajal ootab ees 14-18 starti, kus põhirõhk FIS Junior sarjal ja kindlasti ka Euroopa karikasarjal. 

Kaugemale tuleviku vaadates on 2024/25 hooajaks plaanis jõuda MK sarja ja suur unistus on kvalifitseeruda 2026. aasta taliolümpiale.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: