24 aastat tagasi debüteerinud suusahüppaja sõidab taas MM-ile

Simon Ammann
Simon Ammann Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Šveitsi suusahüppelegend Simon Ammann nimetati 12. korda suusatamise maailmameistrivõistlustele sõitvasse koondisesse.

Juba 1999. aastal Ramsaus MM-debüüdi teinud Ammann pole tänavusel hooajal maailma karika tasemel väga palju võistelnud, aga jõudis lõppenud nädalavahetusel Willingenis korra 30 parema hulka.

2007. aastal Sapporos võitis Ammann suurel mäel oma ainsa MM-tiitli, lisaks on tal veel üks hõbemedal ja kaks pronksi.

Veel paremini on praeguseks 41-aastasel šveitslasel läinud olümpiamängudel, kus ta 2002. ja 2010. aastal võitis kõik neli kavas olnud individuaalvõistlust. 2010. aastal krooniti ta ka MK-sarja üldvõitjaks.

Lisaks Ammannile kuuluvad Planica MM-il Šveitsi suusahüppekoondisesse Gregor Deschwanden, Remo Imhof, Killian Peier ja Dominik Peier. Naistest nimetati valikusse Sina Arnet ja Emely Torazza.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: