TÜASK nimetas aasta parimateks Rasmus Mägi ja Eliise Mikomägi

Rasmus, Anne ja Taivo Mägi ning TÜASK-i juht Gert Prants
Rasmus, Anne ja Taivo Mägi ning TÜASK-i juht Gert Prants Autor/allikas: Diana Jesin

Neljapäeva õhtul pani Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi uksed varem kinni, et tähistada möödunud spordiaasta eredaimaid tähti ning tänada kogu spordiklubi tiimi järjekordse eduka aasta eest. Tunnustuse pälvisid 15 sportlast, kolm treenerit ning üks taustajõud. Parima taustajõu ning parima noore treeneri tunnustused anti välja esmakordselt.

Maailmameistrivõistlustel 400 m tõkkejooksus kaheksanda koha saavutanud Rasmus Mägi valiti mitmendat aastat järjest klubi parimaks meessportlaseks ja meeskergejõustiklaseks. "Ma ütleks, et kõige olulisem või tähendusrikkam minu jaoks on just see, et ma olen selle spordiklubi liige lapsest saati olnud. Näinud selle spordiklubi arengut, olukorda ja muutumist. See on kõige suurem väärtus ja klubi kuuluvustunne just tekibki nendel momentidel, kui ma olen Eestis, ja võtan selle ka võistlustele kaasa," sõnas Mägi auhinda kätte saades.  

Parima naissportlase tiitli sai jõutõstja Eliise Mikomägi, kes tõi MM-ilt ja ka EM-ilt hõbemedali ning tuli Eesti meistriks klassikalises jõutõstmises ja lamadessurumises. 

Parima noorsportlase tunnustuse said kergejõustiklased Elsa Puu ja Hannes Remmelgas. Parima treeneri tunnustuse pälvis duo Anne ja Taivo Mägi, kellest viimane sai möödunud aastal eliittreeneri staatuse. Parimaks noortetreeneriks valiti korvpallitreener René Sepp, kes treenib noori pallureid nii Tartus kui Elvas ning tuli U-13 poistega Eesti karikavõitjaks. 

Parima noore treeneri tunnustus anti välja treenerile, kelle tööstaaž on alla viie aasta. Tunnustuse pälvis kergejõustikutreener Šerelin Bovt, kes treenib noori tulevasi kergejõustikutähti. Parimaks taustajõuks valiti füüsilise ettevalmistuse treener Ott-Erik Kalmus, kes treenib enam kui viie erineva ala sportlasi, muu hulgas on ta ka freestyle-suusataja Kelly Sildaru ÜKE treener.

TÜASK parimad aastal 2022:

Parim treener – Anne Mägi ja Taivo Mägi
Parim noortetreener – René Sepp
Parim meessportlane – tõkkejooksja Rasmus Mägi
Parim naissportlane – jõutõstja Eliise Mikomägi
Parim noorsportlane (N) –  kergejõustiklane Elsa Puu
Parim noorsportlane (M) – kergejõustiklane Hannes Remmelgas

TÜASK spordialade parimad aastal 2022:

Parimad meeskergejõustiklased – Rasmus Mägi ja Tiidrek Nurme
Parim naiskergejõustiklane – Diana Suumann
Parim meessulgpallur – Kristjan Kaljurand
Parim naissulgpallur – Ramona Üprus
Parimad sõudjad – Mark Theodor Jalakas ja Kaarel Kiiver
Parim meeskorvpallur – Märt Rosenthal
Parim naiskorvpallur – Janeli Lilleallik
Parim meesjõutõstja – Harri Olak
Parim naisjõutõstja – Eliise Mikomägi
Parim võrkpallur – Ingris Suvi
Parim üliõpilassportlane –  aerutaja Joosep Karlson

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: