Soome kaotas U-20 MM-i veerandfinaalis Rootsile

Leo Carlsson koondisekaaslastega väravat tähistamas.
Leo Carlsson koondisekaaslastega väravat tähistamas. Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Jäähoki kuni 20-aastaste maailmameistrivõistlustel selgusid poolfinalistid, Soome pidi veerandfinaalis tunnistama naaberriigi Rootsi eakaaslaste paremust.

Rootsi võitis kohtumise 3:2 (1:1, 0:0, 2:1), kaks väravat viskas rootslaste eest Leo Carlsson. Poolfinaalis läheb Rootsi vastamisi Tšehhiga, kes alistas koguni 9:1 (3:1, 4:0, 2:0) Šveitsi. Seejuures asus Šveits esimesel minutil mängu juhtima, kuid Tšehhi vastas sellele üheksa väravaga. Nii Jiri Kulich, Marcel Marcel kui Gabriel Szturc said kirja kaks väravat.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi USA ja Kanada. USA alistas koguni 11:1 (3:0, 5:0, 3:1) Saksamaa, Logan Cooley sai kirja kübaratriki ning Red Savage ja Cutter Gauthier lisasid mõlemad kaks väravat. Kanada aga sai lisaaja järel 4:3 (1:0, 2:2, 0:1, 1:0) jagu Slovakkiast. Kanadalaste võiduvärava viskas lisaajal Connor Bedard, kes oli ka Kanada avavärava autor.

Kõrgeimasse divisjoni püsimajäämise nimel mängivad omavahel Läti ja Austria, esimeses matšis jäi 5:2 peale Läti. Kui Läti suudab ka teise mängu võita, langeb Austria järgmiseks aastaks I divisjoni A-gruppi. Kui aga Austria teise mängu võidab, selgitatakse kõrgeimas divisjonis jätkaja kolmandas matšis.