Laupäeval toimub Eesti suurim teatemaraton

Audi Vana-aasta teatemaraton
Audi Vana-aasta teatemaraton Autor/allikas: Stamina spordiklubi

Laupäeval, 17. detsembril Stamina Spordiklubi poolt korraldatav traditsiooniline Audi Vana-aasta jooksupäev tähistab 2022. aastal juubelit, sest juba 20. korda kogunevad jooksu- ja ka kõnnisõbrad detsembri lõpus võistlema.

Kui kahel viimasel aastal toimus jooksupäev erinevate piirangutega, siis sel aastal toimub kogu üritus kõigile harjumuspärases formaadis ja kõik soovijad saavad osaleda.

Nagu varasematel aastatel, nii kuulub ka sel korral pika jooksupäeva programmi kolm distantsi. Kell 9.30 avavad võistluspäeva maraton ja teatemaraton. 16. korda toimuv klassikaline maraton läbitakse viie ringiga. Samal ajal maratoniga saab lähte ka kaheksandat korda toimuv teatemaraton, kus viieliikmeliste tiimide iga liige läbib ühe 8,4 km pikkuse ringi. Maratonil osaleja saab olla ka teatemaratoni tiimi avavahetuse jooksja.

Kell 13.00 alustavad oma võistlemist 20. Audi Vana-aasta jooksul osalejad, kes jooksevad või kõnnivad ühe 8,4 km pikkuse ringi.

Eesti suurimale teatemaratonile on eelregistreerinud üle 90 tiimi. Teatemaratonis on arvukalt üles antud tuntud jooksjate ja ka triatleetide tiime. Nii osaleb Eesti suurim triatloniklubi 21CC koguni 20 tiimiga ja teiste seas tulevad rajale klubi treener ja endine tipptriatleet Marko Albert ning praegused tippvõistlejad Johannes Sikk ja Gregor Rasva. Sparta meeskonnas tulevad rajale suurepärase karjääri teinud Roman Fosti ja sel aastal eduka maratonidebüüdi teinud Leonid Latsepov. Eesti naistippjooksjad Laura Maasik ja Kelly Nevolihhin aitavad teadet edasi viia tiimis #Headinimesed ning Leila ja Lily Luik annavad panuse oma Luik Triplets tiimis.

Traditsiooniliselt annavad kõik Audi Vana-aasta jooksupäeval osalejad oma panuse heategevuseks. Jooksu ja maratoni osaleja osavõtutasust läheb heategevuseks 5€ ning teatemaratoni tiimi osavõtutasust 25€ ehk iga tiim panustab samuti 5€ heategevusena. Kogu heategevuseks kogunenud summaga toetakse Eesti Agrenska Fondi.

2022. aasta Audi Vana-aasta jooksupäeva distantside info ja registreerimine toimub ürituse kodulehel.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: