Premium liiga mängukorralduses arenes enim Paide Linnameeskond

Paide Linnameeskonna kodumäng
Paide Linnameeskonna kodumäng Autor/allikas: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti meistrivõistluste tippliigades antakse klubide mängukorraldusele hindeid, mis on aastast aastasse olnud järjepideval tõusuteel. Premium liigas tegi tänavu suurima hüppe Paide Linnameeskond.

Klubide kodumängude korraldust hindavad Premium liigas viiepallisüsteemis EJL-i poolt määratud mängukorraldusjuhid ning Esiliigas ja Esiliiga B-s mänguinspektorid. Koondhinde moodustavad väljaku seisukorra ning pallilaste, teadustuse, heli, toitlustuse ja turvalisuse kvaliteedi hinnete keskmised väärtused. Esiliigas ja Esiliiga B-s toitlustus juhendi järgi kohustuslik ei ole ning seda eraldi ei hinnata.

Tänavusel hooajal oli parim mängukorraldaja Paide Linnameeskond, kelle keskmine hinne oli 4,52. Sellega tehti Premium liiga mängukorralduses suurim arenguhüpe: eelmisel aastal oli Paide hindeks 4,0. Eriti kõrgelt hinnati Paide puhul teadustust, heli ja väljakute seisukorda nii naturaal- kui kunstmurul.

Esikolmikusse mahtusid ka Tallinna FC Flora, kelle hinne oli 4,47, ning Tallinna FCI Levadia, kelle keskmiseks oli 4,35. Flora ja Levadia parandasid oma hinnet võrreldes mullusega vastavalt 0,27 ja 0,05 võrra.

Suure tõusu tegi ka Tartu JK Tammeka, kes parandas oma keskmist 0,36 võrra ning paigutus hindega 4,26 üldjärjestuses neljandale kohale. Nelja palli künnise ületasid ka Pärnu JK Vaprus (4,23), Nõmme Kalju FC (4,06), FC Kuressaare (4,06) ning JK Tallinna Kalev (4,0).

Tippliigade kõrgeima mängukorralduse hinde teenis Esiliiga klubi FC Elva, kelle hindeks oli 4,7. Seejuures on klubi näidanud järjepidevat kvaliteeti, kuivõrd sama hinne teeniti ka aasta varem. Esiliigas mahtusid mängukorralduse esikolmikusse ka Paide Linnameeskond U21 ja Viljandi JK Tulevik, kelle hinded olid vastavalt 4,43 ja 4,35. Suurima arengu tegid Viimsi JK ja Ida-Virumaa FC Alliance, kes parandasid oma hinnet võrreldes mullusega 0,27 võrra.

Esiliiga B-s hinnati parimaks JK Tabasalu mängukorraldust, kelle keskmiseks hindeks oli 4,44. Teisele kohale paigutus hindega 4,16 Tartu JK Welco ning kolmandaks tuli Läänemaa JK (4,05). Tippliigade suurimaks arenejaks oli Tartu JK Tammeka U21, kes parandas oma keskmist hinnet võrreldes mullusega 0,63 võrra.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: