Sulgpalliklubi Triiton tuli klubide karikavõitjaks

Eesti sulgpalli klubide karikavõistluste esikolmik
Eesti sulgpalli klubide karikavõistluste esikolmik Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Eesti sulgpalli klubide karikavõitjaks krooniti Triiton. Ka teine ja kolmas koht kuulusid Tartu klubidele: teiseks tuli Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindusvõistkond ja kolmandaks tuli Veeriku Badminton.

3.-4. detsembril Käärikus peetud turniiril osales 16 klubi ja 173 mängijat. Kasutati saja punktini süsteemi ja kahe klubi vahel mängiti viies erinevas mänguliigis: meeste üksikmäng, naiste üksikmäng, meeste paarismäng, naiste paarismäng ja segapaarismäng.

Meistriliigas oli võistlustules seitse võistkonda, kellest neli tegutsevad Tartus ja kolm Tallinnas. Tartust osalesid Triiton, Veeriku ja kaks meeskonda TÜASK-ist. Tallinnast Raul Musta Sulgpallikool, Tallinna Kalev ja Tallinna Sulgpallikeskus.

Osaleda oli võimalik veel kahes liigas. Ühe liiga moodustasid omavahel esi- ja teise liiga mängijatest koosnevad võistkonnad ja kolmanda liiga 3. ja 4. liiga võistkonnad.

Kõige tugevamas meistriliigas olid kõige edukamad Lõuna-Eesti klubid. Favoriidikoormat kandnud Triiton (koosseisus Kati-Kreet Marran, Helina Rüütel, Catlyn Kruus, Tauri Kilk, Anton Berik ja Mikk Õunmaa) alistas kõik enda teele sattunud klubid kindlalt.

Teise koha meistriliigas mängis välja Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi esimene võistkond (Sale-Liis Teesalu, Kertu Margus, Kristjan Kaljurand, Mikk Järveoja). Kolmanda koha seitsmest osalenud võistkonnast saavutas Veeriku Badminton (Merit Mägi, Monika Radowska, Marcus Lõo, Artur Ajupov).

Esiliiga ja 2. liiga võistkondade turniir osutus ilmselt turniiri kõige tasavägisemaks ja lõpuks väljus sealt võitjana sulgpalliklubi Triiton (Kadi Kaljumäe, Kätrin Lepp, Katre Siliksaar, Sander Merits, Martin Kangur, Erko Kasekamp). Antud liigas osales kaksteist nelja- kuni kuueliikmelist võistkonda.

3. ja 4. liiga turniiril osales kokku neliteist võistkonda, mis tegi sellest kõige osalejaterohkema liiga. Selle liiga võitjaks tuli sulgpalliklubi Fookus Tallinnast (Silva Lips, Tiina Lell, Lauri Reilson, Erik Jüri Nurmela).

Turniiri korraldas Rainer Kaljumäe koos Eesti Sulgpalliliiduga. Kaljumäe sõnul oli turniiril osalejate suur arv omamoodi üllatus, aga järelikult oli sellist turniiri Eesti sulgpallile praegu vaja. Kindlasti mängisid turniiri edus suurt rolli Kääriku spordikeskuse väga head tingimused.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: