Žalgiris sai Euroliigas kodus esimese kaotuse, liider kaotas Realile

Derrick Williams mängus Kaunase Žalgirise vastu.
Derrick Williams mängus Kaunase Žalgirise vastu. Autor/allikas: euroleague.net

Korvpalli Euroliigas pidi Kaunase Žalgiris kodupubliku ees tunnistama Ateena Panathinaikose 81:67 paremust. See oli Žalgirise selle hooaja esimene kaotus kodusaalis.

Panathinaikos võitis avaveerandi 14 punktiga. Teisel veerandil kasvatati edu vahepeal 18-punktiliseks, poolajapausile mindi külaliste 44:28 eduseisus. Kolmandal veerandajal hakkas küll Žalgiris vahet vähendama ja viimase veerandi alguses jõuti nelja punkti kaugusele, kuid Panathinaikos võttis siiski kindla võidu.

Žalgirise parim oli Keenan Evans 18 punktiga, Kevarrius Hayes ja Edgaras Ulanovas lisasid kumbki kümme punkti. Võitjate resultatiivseim oli Derrick Williams 25 punktiga, Dwayne Bacon panustas 19 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Kuue võidu kõrvale viienda kaotuse saanud Žalgiris langes kaheksandale kohale, viienda võidu saanud Panathinaikos tõusis kümnendaks.

Liider Fenerbahce sai samuti hooaja esimese kaotuse kodusaalis, jäädes 71:85 alla Madridi Realile. Hispaania klubile oli see kuues järjestikune võit.

Kodumeeskonnale tõi Johnathan Motley 20 punkti ja võttis seitse lauapalli, Devin Booker lisas 15 punkti. Reali parim oli Dzanan Musa 18 punktiga, Walter Tavares lisas 17 punkti.

11 mängust üheksa võitnud Fenerbahce jätkab Euroliiga liidrina, Realil, Barcelonal ja AS Monacol on kõigil kirjas kaheksa võitu ja kolm kaotust.

Belgradi Crvena zvezda – Bologna Virtus 83:74
Istanbuli Fenerbahce – Madridi Real 71:85
Kaunase Žalgiris – Ateena Panathinaikos 67:81
Müncheni Bayern – Tel Avivi Maccabi 98:89