Tartu Ülikool alustas Põhja-Euroopa liigat napi võiduga

Tartu Ülikool Maks&Moorits
Tartu Ülikool Maks&Moorits Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas kolmapäeval hooaja esimese Põhja-Euroopa liiga (ENBL) mängu Poolas Brno Basketi vastu. Tartlased pöörasid viimasel minutil mängu enda kasuks ja teenisid 77:75 võidu.

Tartu meeskond sõitis Poola Szczecinisse kümne mängijaga, aga pidi läbi ajama üheksa mehega, sest Märt Rosenthali vaevas haigus.

Avaveerandil jäid tartlased kaotusseisu ja ühel hetkel juhtis Tšehhi meistriliigas teist kohta hoidev Brno Basket 11 punktiga. Avaveerandi lõpuks oli tšehhide edu 32:22. Teisel veerandil said aga tartlased oma mängu paremini käima ja rütmi paika ning 10:2 spurdiga vähendasid tartlased poolajaks vahe kahele punktile - 43:45.

Teisel poolajal püsis mäng tasavägisena ja enamasti hoidis Brno kerget eduseisu. Neljanda veerandi keskel oli Tartul parem minek ja korraks mindi juhtima viie punktiga, aga peagi eduseis sulas. Paarkümmend sekundit enne mängu lõppu olid tablool viiginumbrid 75:75. Tartu kasuks kallutas mängu Andrii Voinalovitši korv üheksa sekundit enne lõpuvilet, mis tõi Tartule 77:75 võidu.

Voinalovitš kogus 31 minutiga 25 punkti ja viis lauapalli. Jalan McCloudi arvele kirjutati 12 punkti ja kuus korvisöötu. 10 punkti peale jäid Tomaš Pavelka ning Leemet Böckler, Pavelkale ka üheksa lauapalli.

Brno parim oli Kameron Chatman 19 punkti ja kolme korvisööduga. Richard Balint viskas 16 ja Oleksandr Mishula 10 punkti.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul mängis meeskond hingestatult. "Brno on hea distsipliiniga ja organiseeritud meeskond. Meil kulus alguses kohanemisega pisut aega, aga lõpus saime kaitse pidama ja võtsime olulisi lauapalle. Poisid näitasid täna iseloomu, mängisid hingestatult ja hea tiimivaimuga," sõnas Mazurs.

Tartul on nüüd ENBL-is kirjas üks võit ning sarja järgmised mängud peetakse detsembris kodusaalis. Sel nädalal ootab aga tartlasi veel ees üks Eesti-Läti liiga mäng kui reedel, 2. detsembril sõidetakse Liepajasse, et mängida hooaja alguses heas hoos olnud BK Liepajaga.

Toimetaja: Henrik Laever