Hermeti uus klubi sai TalTechist jagu

TalTech/Optibet
TalTech/Optibet Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Korvpalli Põhja-Euroopa liigas (ENBL) kaotas TalTech/Optibet hooaja avamängu võõrsil Poola klubile Lublini Startile 68:83 (20:14, 19:22, 19:29, 10:18).

Lublin asus mängu 10:0 juhtima, aga TalTech jõudis viigini 12:12 ja võitis avaveerandi 20:14. Teine poolaeg möödus valdavalt külaliste juhtimisel ja pausile mindi TalTechi 39:36 eduseisul.

Kolmandal veerandil kallutas Lublin aga vaekausi enda poole, minnes 42:48 kaotusseisust juhtima 63:52. Viimase kümne minutiga suutis TalTech vähendada vahe paremal juhul kolmele punktile (67:64), aga siis läks kodumeeskond lõplikult oma teed.

TalTechi paremad olid lätlane Kristaps Gluditis 19 ja ukrainlane Anatoli Šundel 14 punktiga. Lublini parim oli 17 silmaga Dayshon Smith, aga Kregor Hermet lisas 14 punkti.

Põhja-Euroopa liigas mängib tänavu tosin võistkonda, neist kolm Eestist: lisaks TalTechile ka Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Maks&Moorits. Järgmised kohtumised peetakse sel nädalalõpul.