Üle 8800 punkti kogunud kümnevõistleja sai dopingukaristuse

Garrett Scantling
Garrett Scantling Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Maailma kõigi aegade edetabelis seitsmendal kohal paiknev Ameerika Ühendriikide kümnevõistleja Garrett Scantling jäi dopinguametnikele tabamatuks jäämise eest kolme aasta pikkuse võistluskeelu.

Kui sportlane ei ole aasta jooksul kolm korda dopinguametnikele kättesaadav, siis loetakse see võrdseks positiivse dopinguprooviga ja nii Scantlingul läkski. Ametnikud ei suutnud teda tabada 25. augustil 2021, 24. jaanuaril 2022 ja 9. aprillil 2022.

Seetõttu tuli Tokyo olümpiamängudel neljandal loobuda tänavu Oregoni maailmameistrivõistlustest ja tema võistluskeeld hakkas tagasiulatuvalt kehtima 27. juunist 2022 ehk 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele ameeriklane kindlasti ei pääse.

Vahetult enne võistluskeelu alguses ehk tänavu mais viis ta USA meistrivõistlustel isikliku rekordi 8867 punktini, mis tõstis ta maailma kõigi aegade edetabelis seitsmendale kohale. Ettepoole ka näiteks Erki Noolest ja kahekordsest olümpiavõitjast Daley Thompsonist.

"Sporti ausa ja puhtana hoidvad reeglid võivad olla ebamugavad ja koormavad, kuid reeglitest tulenevate kohustuste täitmine on ülioluline, et kaitsta tervet konkurentsi," kommenteeris võistluskeelu määramist USA antidopingu (USADA) juht Travis Tygart.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: