Suri spordiajaloolane Kalle Voolaid

Kalle Voolaid
Kalle Voolaid Autor/allikas: Kultuuriministeerium

Reede õhtul suri 53 aasta vanusena spordiajaloolane Kalle Voolaid (10.04.1969 - 11.11.2022).

Voolaiu lahkumisest teatas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum: "Lahkunud on meie kallis kolleeg ja sõber, Eesti spordiajaloole hindamatu panuse andnud Kalle Voolaid. Spordimuuseumi pere avaldab sel raskel hetkel kaastunnet omastele ning jääb head sõpra ja kolleegi alatiseks meenutama."

1969. aastal Tartus sündinud Voolaid oli spordiajaloolane ja -ajakirjanik, paljude spordiraamatute autor ning alates 2001. aastast Eesti Olümpiaakadeemia peasekretär.

Voolaid lõpetas 1987. aastal Tartu 10. keskkooli ja 1996. aastal Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule erialal. Alates 1993. aastast töötas Voolaid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis tehniku, muuseumi teadurina, teadussekretärina ja projektijuhina.

Voolaid oli ka rahvusvahelise spordiajalooühingu (ISHPES), rahvusvahelise muuseumiühingu (ICOM) ja Euroopa Olümpiaakadeemiate Assotsiatsiooni (EOA) olümpiapärandi komisjoni liige.

1999. aastal omistati talle Eesti Olümpiakomitee Suitsupääsukese aumärk ja 2007. aastal tunnustati teda Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiaga. 2018. aastal pälvis Voolaid koos Kaarel Antonsiga Georg Hackenschmidti raamatuauhinna "Eesti spordi lugu" eest.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: