Pique karjäär sai võiduka lõpu, Napoli alistas tiitlikonkurendi

Gerard Pique
Gerard Pique Autor/allikas: FC Barcelona/Twitter

Mõned päevad tagasi karjääri lõpetamisest teatanud FC Barcelona jalgpallimeeskonna keskkaitsja Gerard Pique saadeti pensionile 2:0 võiduga Almeria üle. Itaalia kõrgliiga liider Napoli oli võõrsil 2:1 parem samuti tiitli eest heitlevast Bergamo Atalantast.

35-aastane Pique alustas kohtumist algkoosseisus ja kandis ka kaptenipaela. Kohtumise avavärav sündis 48. minutil, kui tabamuse sai kirja Ousmane Dembele. Veidi vähem kui 15 minutit hiljem vormistas lõppskoori Frenkie de Jong. Võiduga tõusis 34 punkti kogunud Barcelona tabeli liidriks, kuid neist kahe punkti kaugusel olev Madridi Real peab oma 13. vooru kohtumise pühapäeval.

Pique tegi alates 2008. aastast Barcelona eest kaasa 616 kohtumises ja lõi 52 väravat. Kaitsja võitis Barcelona ridades kaheksa Hispaania kõrgliiga tiitlit, seitse Hispaania karikat ning kolm Meistrite liiga trofeed. Rahvuskoondisega tuli ta 2010. aastal maailmameistriks ja 2012. aastal Euroopa meistriks.

Itaalia kõrgliigas jätkab kaotuseta tabeli liider Napoli, kes sai laupäeval võõrsil 2:1 jagu Atalantast ning kasvatas edu lähima konkurendi AC Milani ees kuuepunktiliseks. Ademola Lookmani penalti viis kodumeeskonna 19. minutil juhtima, ent neli minutit hiljem taastas viigiseisu Victor Osimhen. Võiduvärava skooris 35. minutil poolkaitsja Eljif Elmas.

Tiitlikaitsja AC Milan alistas koduväljakul 2:1 väljalangemistsooni piiril oleva Spezia. Võõrustajad läksid 21. minutil Theo Hernandezi tabamusest juhtima, vahetult enne täistunni täitumist viigistas seisu Milani legendi Paolo Maldini poeg Daniel Maldini. Võiduvärav sündis minut enne normaalaja lõppu, kui jala sai valgeks Olivier Giroud.