Pärnu Sadam sai eurosarjas kolmanda kaotuse, jäädes alla Portugali klubile

Pärnu Sadam
Pärnu Sadam Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti valitsev korvpallimeister Pärnu Sadam kaotas FIBA Euroopa karikasarjas C-alagrupi neljandas voorus võõrsilmängus 64:87 Portugali klubile FC Porto.

Avaveerand möödus tasavägiselt. Pärnu jäi küll vahepeal kuue punktiga kaotusseisu, kuid veerandaeg kaotati siiski vaid punktiga 24:25.

Teise veerandaja algul tegi Portugali klubi 8:0 spurdi ning kasvatas edu kiirelt üheksale punktile. Pärnu hakkas seejärel ka korve saama, kuid kaotusseisu vähendada ei suudetud ning Porto võitis veerandaja 22:11. Ka kolmandal veerandajal jätkus portugallaste domineerimine ning enne viimast veerandaega oli nende edu Pärnu ees juba 26-punktiline.

Pärnu suutis neljanda veerandaja küll 17:14 võita, kuid mäng kaotati lõpuks 64:87.

Kohtumise parimana viskas Mihkel Kirves 14 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Davis Geks ja Robert Valge toetasid teda vastavalt 11 ja 10 punktiga. Porto poolelt olid parimad Brian Conklin, Michael Finke ja Teyvon Myers, kes viskasid kõik 12 silma.

Pärnu on neljast toimunud kohtumisest võitnud vaid ühe ning paikneb C-alagrupis viimasel neljandal kohal.

Toimetaja: Janno Joala