Eestis tänavu kaks hõbedat teeninud Teesaar profikarjäärist ei unista

Nii 9-palli kui ka 10-palli formaadi tänavune Eesti meistrivõistluste hõbemedalist Raimo Teesaar on piljardit mänginud 16 aastat. Esmalt läks ta jalgpallitrenni, siis tegeles kaheksa aastat maadlusega ja hakkas seejärel 16-aastaselt lööma piljardikuule.

"Käisime sõpradega niisama toksimas ja mul venna klassivend käis võistlustel. Mind lihtsalt huvitas, et minna proovima võistlustele ja oma 16. sünnipäevaks sain oma esimese kii," sõnas Teesaar ERR-ile. "Mõtlesin, et lähen kohe proovin. Sealt konksu otsa jäingi - ma võitsin kohe oma esimese võistluse ära."

11 aastat tagasi võitis ta Denis Grabe ees 9-palli formaadis Eesti meistrikulla. Seejärel tuli Teesaar ka snuukri Eesti meistriks, edestades Andres Petrovi, kuid siis oli neli aastat Austraalias, kus võitis Okeaania meistritiitli, kuid keskendus peamiselt tööle.

"Ma reisisin ringi, nautisin ilma, toredaid inimesi ja tegin erinevaid ehitusalaseid töid. Töötasin Sydneys hästi suurel trammiteede projektil ja tegelesin terasside hooldusega," meenutas Teesaar.

32-aastane Estonia teatri lavameister ütleb, et profikarjäärist, mis tähendab pidevat laias ilmas reisimist, ta enam ei unista. "Ilmselt pigem oleks seotud treeneritööga või kuidagi muudmoodi arendaks föderatsioonis piljardielu. Mulle meeldib võistelda aeg-ajalt välismaal ka, aga mitte elukutselisena," lausus ta.

Stabiilse hooaja teinud Teesaar võitis Balti liigas hõbeda ja Eesti meistriliigas pronksi.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: