MM-ile sõitvate Siidisabade kapten: treenime võhma, et saaks kava nautida

Tallinnas jagati Eesti meistrivõistluste medaleid iluvõimlemise rühmkavades ja rühm-võimlemise vahendiga kavas. MM-iks valmistuvad rühm-võimlemise rühmad tegid rahvusvahelise žürii ees koos Soome tippudega kontrolltreeningu.

Kalevi spordihallis lendas laupäeval tundide kaupa rõngaid, palle, hüpitsaid ja kurikaid. Lisaks iluvõimlemise rühmadele panid oma oskuse vahenditega proovile ka rühmvõimlemise rühmad, kes tavapäraselt esinevad vahendita. Eesti meistrid selgusid nii meistri-, juunioride, noorte kui laste klassis. Peagi maailmameistrivõistlustel startiv Tartu võimlemiklubi Rütmika eliitrühm Siidisabad näitas laupäeval oma oskusi üheksa rõngaga kavas. Vahenditega tegutsetakse vaid vahelduseks, sest tiitlivõistlustel ja MK-etappidel võisteldakse vahendita vabakavas.

"Viimane MK-etapp Kuala Lumpuris jäi ära ja sellevõrra tekkis meil jälle natuke rohkem ajaakent," rääkis ERR-ile Siidisabade treener Liisel Perlin. "Ma arvan, et see teeb tüdrukutele ka head, vahelduseks saada mõtted sellest rutiinsest kavast eemale ja vahepeal midagi muud [teha]."

"Tegelikult oleme me keskendunud vabakavale, aga et treeningutel igav ei oleks, teeme ka natuke rõngast kõrvale," selgitas Siidisabade kapten Maria Terep. "Täna õnnestus üsna hästi, paar väikest viga tuli sisse, aga sellise ettevalmistusega võib rahule jääda küll."

"Me oleme praegu päris heas vormis, muudkui teeme trennis oma kava. Treenime ka võhma juurde, et saaksime MM-il kava ka nautida," lisas Terep.

Rühmvõimlemise Eesti parimad rühmad tegid laupäeval rahvusvahelise žürii ees koos Soome tippudega kontrolltreeningu.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: