Ukraina jalgpalliliidu president nõuab juhtorganitelt Venemaa väljaheitmist

Andrii Pavelko
Andrii Pavelko Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Ukraina jalgpalliliidu president Andrii Pavelko kutsus rahvusvahelist jalgpalliföderatsiooni (FIFA) ja Euroopa jalgpalliliitu (UEFA) üles Venemaa jalgpalliliitu oma ridadest välja heitma.

Venemaa peaministri asetäitja Dmitri Tšernõšenko ütles esmaspäeval, et Venemaa integreerib Ukrainas okupeeritud alade jalgpalliklubid oma liigadesse. Ukraina jalgpalliliidu president Andrii Pavelko nõudis Tšernõšenko sõnavõtu järel Venemaa viivitamatut välja heitmist UEFA-st ja FIFA-st.

"Ukraina jalgpalliliit edastab viivitamatult kaebuse FIFA-le ja UEFA-le. Nõuame kõige karmimaid sanktsioone Venemaa jalgpalliliidu vastu ehk nende välja arvamist UEFA-st ja FIFA-st mõlema organisatsiooni põhikirjade jämeda rikkumise eest," kirjutas Pavelko Facebookis.

Ukraina taotleb koos Hispaania ja Portugaliga 2030. aasta jalgpalli MM-i korraldajaõigust. Pavelko sõnul kavatseb Ukraina hetkel Venemaa poolt okupeeritud alasid MM-iks üles ehitada.

"Tänu Ukraina relvajõudude kangelaslikkusele peavad peagi vabastatud Krimmis, Donetskis, Hersonis ja Luhanskis elavad lapsed pärast vabastamist saama osaleda jalgpalli MM-il. Teine oluline küsimus on meie linnade ja Krimmi jalgpalliinfrastruktuuri taastamine pärast Venemaa okupatsiooni lõppu."

Kuigi UEFA ja FIFA eemaldasid Venemaa rahvuskoondised ja Venemaa klubid nende korraldatud rahvusvahelistelt võistlustelt, jättis FIFA kevadel Dohas toimunud kongressil Venemaa siiski oma ridadesse.

Ukraina ei kvalifitseerunud tänavu Kataris peetavale MM-ile. Venemaa heideti MM-i play-off'ist välja pärast seda, kui Rootsi, Poola ja Tšehhi keeldusid nendega mängimast.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: