Ajukahjustuse saanud Hollandi rattur teeb esimesi samme

Amy Pieters
Amy Pieters Autor/allikas: SCANPIX / PA

Eelmise aasta detsembris kukkumise tagajärjel ränga ajukahjustuse saanud Hollandi jalgrattur Amy Pieters tegi pärast koomast ärkamist esimesed sammud.

30-aastane Pieters kukkus detsembris Alicantes. Teda opereeriti, seejärel viibis ta kunstlikus koomas ja jaanuaris toimetati kodumaale taastuma.

"Amy tunneb inimesi ära, mõistab, mida öeldakse ja on võimeline tegema üha enam toiminguid," kirjutas tema SD Worxi tiim aprillis. "Arstid ei oska veel öelda, millised tüsistused ja võimed talle ajuvigastuse tõttu alles jäävad."

Pietersi kodulehekülje teatel suudab jalgrattur nüüdseks kõrvalise abiga lühikest aega kõndida, aga mitte veel rääkida. "Viimasel ajal on Amyt raskem füüsilisteks harjutusteks motiveerida," seisis teates.

"Rääkida ta veel ei suuda, mistõttu on tal raske ennast arusaadavaks teha. Võimetus ennast väljendada teeb asjad mõnikord tema enda ja ka meie jaoks raskeks. Õnneks saab teda mänguga innustada. Peame iseenesestmõistetavaks, et ta valib oma hetke ise. Ja see hetk tuleb, sest äkitselt ta seisab!"

"Väikese abiga tõuseb ta toolilt ja sammub. Kui teda toetatakse, kõnnib ta lühikest aega. See on see, mida meile meeldib näha," lisati teates. "Amy otsustab tempo üle. On päevi, mil ta ei taha seda korrata ja tuleb päevi, mil ta soovib tõusta, alustab kõndimist ja teeb tõsise pingutuse."

Pieters on tulnud trekil kolm korda madisoni maailmameistriks. Maanteesõidus on ta 2019. aastal tulnud EM-il grupisõidus hõbedale ja 2019. aasta MM-il segavõistkonnasõidus kullale.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: