Rannajooksu võitsid Olavi Allase ja Birgit Pihelgas

Olavi Allase
Olavi Allase Autor/allikas: Laura Toomesoo

Pühapäeval Pärnu Kahe Silla klubi hooaja lõppu tähistanud Pärnu Rannajooks tõi rajale 952 spordisõpra. Pikal distantsil pälvisid võitja-au Olavi Allase ja Birgit Pihelgas.

Esialgsete andmete kohaselt läbis 10 km distantsi 518 osalejat, 5 km rahvarajale suundus 148 spordisõpra ning lastejooksudel võttis mõõtu 286 noort.

Meeste seas oli pikal distantsil ajaga 31.56,2 võidukas Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kel jäi veidi üle kolme sekundi puudu mulluse võitja Deniss Šalkauskase rajarekordi alistamisest. Teisena lõpetas Ats Sõnajalg (Sparta; 33.03,6), kolmandana 33.22,4 kirja saanud Šalkauskas (TÜ ASK).

"Rajarekordi alistamisele mõtlesin alles viimasel paaril kilomeetril," rääkis Allase, kes enda sõnutsi oli vaid kaks ja pool nädalat tagasi koroonaviiruse läbi põdenud. "Seepärast jätsin ka Balti meistrivõistlused krossijooksus vahele ja kuna mul vend [Johannes Laur] ka soovis Pärnus joosta, otsustasime tulla," avaldas võidumees.

Naiste tasavägises konkurentsis mahtus esikolmik 20 sekundi sisse: mullust edu kordas 38.04,6-ga Birgit Pihelgas (Petersport), kellele järgnesid Jana Treier (Sparta) 38.13,7 ja Liliana Torn (Täppsportlased) 38.22,1-ga.

"Alles eile [laupäeval] võistlesin Lätis Baltimaade esivõistlustel krossijooksus ja tugev pingutus andis tunda," rääkis Pärnumaa parim naisjooksja, kes põdes enda sõnul septembris koroonat ja on sellest alles taastumas.

Lühemal distantsil pani paremuse veenvalt 16.15,4-ga maksma Enari Tõnström (KJS Sakala), kes sai jagu Ando Aasmast (18.26,2) ja Treeningpartneri liikmest Igor Krawczykist (18.46). Naiste seas oli rivaalidest peajagu üle Anneli Ratassepp, aeg 19.12,1. Teise-kolmandana järgnesid Susan Keedus Treeningpartnerist (22.10,6) ja Elevi Piperal (23.00,2).

Ühes Rannajooksuga tõmmati joon alla Kahe Silla klubi kolmiküritusele, mille arvestusse kuulusid ka kevadine Luitejooks ning septembri alguses toimunud Jüri Jaansoni kahe silla jooks. Parimad selgusid kolme distantsi aegade liitmise teel, autasustati esikolmikuid ning vanuseklasside võitjaid.

Meeste üldarvestuses jättis Franko Reinhold (jooksumees Franko) võidu Pärnumaale, järgnesid Treeningpartneri tiimi liikmed Enar Mustonen ja Raido Krimm. Naiste seas oli parim Mirtti Verbitskas Anu Jooksutrennidest, teise-kolmandana finišeerisid Inga Kree (SK Jooksupartner) ja võitja klubikaaslane Kätlin Maiste.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: