Real murdis Sevilla, Milan tõusis Napoliga ühele pulgale

Madridi Reali mängijad
Madridi Reali mängijad Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Hispaania jalgpalli kõrgliiga liider Madridi Real alistas laupäeval 3:1 Sevilla. Valitsev Itaalia meister Milan sai 4:1 jagu Monzas ning tõusis tabeli liidri Napoliga samale reale.

Real läks kuuendal minutil juhtima, kui Viniciuse hea eeltöö tulemusena jäi tühja värava ees vabaks Luka Modric. Teise poolaja alguses viigistas seisu Erik Lamela. Real kindlustas võidu kümme minutit enne normaalaja lõppu, kui 79. minutil taastas võõrustajate edu Lucas Vazquez ja kaks minutit hiljem vormistas lõppskoori Federico Valverde.

Real on 31 punktiga Hispaania kõrgliiga liider, teisel kohal olev Barcelona jääb suurest rivaalist kuue punkti kaugusele, kuid kataloonlastel on üks mäng varuks.

Itaalia kõrgliigas teenis AC Milan 4:1 võiduga Monza üle neljanda järjestikuse võidu. Brahim Diaz lõi avapoolajal kaks väravat ning Divock Origi ja Rafael Leao lisasid teisel poolajal kumbki ühe värava.

Milani linnarivaal Inter pidas Fiorentinaga suureskoorilise lahingu ja naasis Toskaanast 4:3 võiduga. Nicolo Barella ja Lautaro Martinez viisid Interi esimese veerandtunniga 2:0 juhtima, ent enne poolajavile lõi Arthur Cabral Fiorentina kasuks ühe tagasi.

Täistunni möödudes viigistas seisu Jonathan Ikone tabamus. Külalised taastasid eduseisu 13 minutit hiljem, kui Martinez realiseeris Interi kasuks määratud penalti. Fiorentina vastust võlgu ei jäänud ja normaalaja viimasel minutil tundus, et Luka Jovic kindlustas võõrustajatele viigipunkti. Fiorentina kahjuks kerkis Interi kangelaseks Henrih Mhitarjan, kes lõi võiduvärava lisaaja viiendal üleminutil.

Milan tõusis võiduga liigatabelis teisele kohale, omades võrdselt punkte (26 p) liidri Napoliga, kes mängib pühapäeval. Inter asub 21 punktiga seitsmendal real.

Toimetaja: Henrik Laever