Berrettini võttis nädal pärast üllatuskaotust Napolis revanši

Matteo Berrettini
Matteo Berrettini Autor/allikas: SCANPIX/Agn Foto / IPA/SIPA

Napolis toimuval ATP 250 kategooria tenniseturniiril selgusid neljapäeval esimesed veerandfinalistid, teiste seas pääses kaheksa parema sekka Itaalia teine reket Matteo Berrettini (ATP 16.).

Mullune Wimbledoni finalist läks teises ringis vastamisi hispaanlase Roberto Carballes Baenaga (ATP 76.), kellele jäi eelmisel nädalal Firenzes toimunud siseturniiril üllatuslikult alla. Seekord võttis itaallane kindla revanši ja oli pooleteise tunniga parem 6:4, 6:2. Berrettini sooritas matši jooksul 36 äralööki vastase seitsme vastu.

"Atmosfäär ja tingimused olid Firenzest erinevad. Siin mängime õues, on palju soojem ja tahtsin revanši saada. Mul oli eelmisel nädalal mängus palju võimalusi ja kaotust oli väga raske seedida, aga nüüd astusin väljakule veelgi otsusekindlamalt ning mängisin paremini," ütles Berrettini võidu järel.

Veerandfinaalis läheb Itaalia teine reket vastamisi Jaapani tennisisti Taro Danieliga. Napolis on juba sündinud ka mitu üllatust, näiteks alistas kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud Zhang Zhizhen esmalt Marton Fucsovicsi ning sai teises ringis jagu kuuenda asetusega Sebastian Baezist. Uuel nädalal võib temast saada esimene maailma esisajasse pääsenud Hiina meestennisist. Üllatusvõidu sai ka ameeriklane Mackenzie McDonald (ATP 74.), kes oli 6:4, 6:4 üle maailma edetabeli 22. reketist Roberto Bautista-Agutist.