Hea esituse teinud Kullamäe teenis Eurocupis karjääri esimese võidu

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe Autor/allikas: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys

Eesti korvpallikoondise tagamängija Kristian Kullamäe sai kolmapäeval oma karjääris hakkama järjekordse saavutusega, kui aitas Leedu klubil Panevežyse Lietkabelisel Eurocupi teises alagrupimängus 80:76 (21:19, 23:9, 15:22, 21:26) võita sakslaste Ulmi. See oli Lietkabelise selle hooaja esimene ja Kullamäe karjääri esimene võit Eurocupis.

Kui avapoolaja võitis kodumeeskond Lietkabelis kergelt, siis teisel poolajal tuli Ulm mängu tagasi ning Panevežyse meestel oli kohati suuri raskusi. Aga just teisel poolajal sai oma mängu käima Kullamäe, kelle üks kolmepunktivise ning vaheltlõige ja kiirrünnakukorv olid lõpuks võitu silmas pidades üsna olulise tähtsusega, kirjutab Basket.ee.

23-aastane ja 194 cm pikkune Kullamäe alustas kohtumist vahetuspingilt ning sai lõpuks mängida 22 minutit. Selle ajaga kogunes eestlase kontole oma tiimi paremuselt kolmanda mehena 12 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/8, vabavisked 2/2), kolm lauapalli, meeskonna parimana kuus resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, üks viskeblokeering ja kolm isiklikku viga.

Võitjate resultatiivseimana viskas Jamel Morris 14 punkti, György Goloman lisas 13 silma, Benas Griciunas panustas 11 punktiga ning Vytenis Lipkeviciuse arvele kanti kümme silma. Ulmi edukaim oli Robin Christen 19 punktiga, Joshua Hawley lisas 13 silma ning Nicolas Bretzel 12 punkti.

Eurocupi avavoorus ukrainlaste Prometeile 71:82 kaotanud Lietkabelisel on tabelis nüüd võit ja kaotus ning järgmine Eurocupi kohtumine peetakse 2. novembril taas koduväljakul rumeenlaste Cluj-Napoca vastu. Kullamäe keskmised näitajad on kahe mänguga olnud 12,5 punkti, 3,5 lauapalli, 4,5 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget.

Toimetaja: Janno Joala